K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Food trucki pod ratuszem

0

Od piątku do niedzieli na placu Zwycięstwa w Słupsku odbywać się będzie zlot food trucków. Skosztować można będzie dań z różnych stron świata świeżo przygotowanych w kuchniach na kółkach.

Food trucki, czyli mobilne kuchnie ukryte we wnętrzach specjalnie przerobionych furgonetek, to jedno z ciekawszych zjawisk gastronomicznych, które odwiedzają polskie miasta w ostatniej dekadzie. Sama idea serwowania jedzenia z pokładu czterech kółek nie jest niczym nowym i liczy sobie 200 lat z okładem. Za protoplastę współczesnych jadłowozów uważa się tzw. chuck wagony, czyli wozy z zamontowanymi kuchniami, na których przyrządzano i wydawano posiłki kowbojom wypasającym bydło na amerykańskiej prerii. Dziś mobilne kuchnie prezentują się zupełnie inaczej, a swoim wyglądem i zróżnicowaną ofertą przyciągają głodnych i żądnych doznań smakowych.

Chętnych spróbowania czegoś nietuzinkowego z pewnością zainteresuje otwarcie sezonu foodtruckowego. W piątek, sobotę i niedzielę od godziny 10 do 20 na placu Zwycięstwa kusić zapachami będzie kilkanaście food trucków, w których kucharze gotowi będą wydać świeżo przygotowane potrawy. Każda z kuchni zaprezentuje inną, oryginalną ofertę – od meksykańskich buritto poprzez azjatyckie dania z woka i oryginalne burgery aż po słodkie hiszpańskie churrosy i lody tajskie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.