K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Duńskie zwycięstwo Salosu

0

Duży sukces odnieśli w Danii młodzi piłkarze kategorii U-13 słupskiego Salosu. W rozgrywanym w mieście Haderslev turnieju piłkarskim EURO CUP zdobyli tytuł mistrzowski.

W 15 kategoriach wiekowych blisko 3000 zawodników z całej Europy rywalizowało w młodzieżowym turnieju piłkarskim EURO CUP rozgrywanym w duńskiej miejscowości Haderslev. W tej stawce do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny Salosu Słupsk. W kategorii U-14 byli to podopieczni Piotra i Damiana Szymańskich oraz w U-13 podopieczni Rafała Mikuckiego i Marcina Motka. Oba zespoły pokazały doskonałe wyszkolenie techniczne jak na ten wiek zawodników, awansując do turnieju finałowego. Drużyna U-14 ostatecznie uplasowała się na wysokim 6 miejscu. W pierwszym meczu grupy finałowej słupszczanie przegrali 1:2 z gospodarzami turnieju, zespołem Haderslev Fodboldklub, natomiast w kolejnym meczu tej fazy zremisowali 1:1 z holenderskim zespołem Zuidoost United. W walce o piąte miejsce ulegli 1:3 duńskiej drużynie Vojens BI. Bramki w tych meczach dla słupskiego Salosu strzelali Kacper Łukasiak i Franciszek Melewski.

W kategorii U-13 słupszczanie trafili na bardzo silne zespoły.

W naszej grupie najbardziej znanym zespołem był Haderslev, gospodarz turnieju – mówi Rafał Mikucki, trener Salos Słupsk U-13. – Na co dzień grają oni w duńskiej ekstraklasie. W turnieju uczestniczyły takie dobrze znane w Europie drużyny jak Broendby Kopenhaga, NAC Nijmegen, Midtjylland, Esbjerg, Hansa Rostock i Red Bull Lipsk.

W tej kategorii młodzi słupszczanie okazali się bezkonkurencyjni. W 6 spotkaniach 5 razy wygrali i raz zremisowali uzyskując bilans bramek 15:1. W pokonanym polu zostawili całą plejadę drużyn duńskich, holenderskich i niemieckich.

Pierwszy raz słupski Salos zwyciężył w międzynarodowym turnieju UEFA Euro Cup – podkreśla Rafał Mikucki. – Salos jeździ na te turnieje od 2007 roku. W Danii byliśmy po raz drugi. Poprzednio zajęliśmy czwarte miejsce, a teraz po raz pierwszy w historii udalo nam się stanąc na najwyższym stopniu podium.

W meczu o wejście do finału podopieczni Rafała Mikuckiego i Marcina Motka wygrali 4:0 z niemiecką drużyną SV Grosshansdorf. Dwie bramki strzelił Dawid Leśko, a po jednej Kostek Zieliński i Marek Przewodzki. W kolejnym meczu zremisowali 1:1 z holenderskim zespołem HS 88, natomiast w finale pokonali 1:0 drużynę z Dani Grindsted GIF. Strzelcem złotej bramki był Michał Motek. Maciej Głaszcz stwierdził, że zwycięstwo zespołu U-13 to przede wszystkim zasługa trenera.

Przed każdym o po każdym meczu on nas motywował – mówi Maciej Głaszcz, Salos Słupsk U-13. – Pomogło też zgranie całej drużyny. Wspieramy się w każdym meczu. Pomogły też umiejętności, których nabywamy podczas każdego treningu. Najlepiej grało mi się w meczu finałowym z drużyną z Danii. Co prawda był on trudny, ale widać było naszą ciężka pracę wykonywaną podczas treningów i meczów ligowych.

Trener Rafał Mikucki zaznaczył, że teraz nie można spocząć na laurach. W tym roku ta drużyna osiągnęła naprawdę dużo, bo wicemistrzostwo Polski organizacji salezjańskich na normalnym boisku, mistrzostwo Polski w futsalu, drugie miejsce w słupskiej klasie okręgowej, no i pierwsze miejsce w Danii. Szkoleniowiec uważa, że przed drużyną jednak jeszcze wiele pracy, bo w przyszłym roku zespół zamierza walczyć o ligę wojewódzką.

Zwycięska drużyna rocznika 2006 grała w składzie: Aleksander Trusiak, Mateusz Tołek, Paweł Mielczarek, Kacper Krefta, Piotr Grabikowski, Michał Kozicki, Dawid Leśko, Błażej Styczeń, Maciej Głaszcz, Marek Przewodzki, Michał Motek, Kostek Zieliński, Bartek Czajka, Olaf Zielkowski, Szymon Kucharski i Rafał Małas. Dzięki dużemu wsparciu głównego sponsora, Grupie Energa oraz Urzędu Miasta Słupska i firmie Euro Trans młodzi piłkarze mogli brać udział w tak renomowanym turnieju i rywalizować z najlepszymi zespołami z tego rocznika. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.