K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Odzieżowe podróbki

0

Słupscy policjanci zabezpieczyli około 800 sztuk podrobionej odzieży i akcesoriów z znakami towarowymi znanych marek. Zatrzymanym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadli na ślad przestępczego procederu podczas rozwiązywania innej sprawy. Zatrzymanego 36-letniego mężczyznę poszukiwanego w związku z przestępczością skarbową, jednak okazało się że na sumieniu ma znacznie więcej.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli odzież i akcesoria z prawdopodobnie podrobionymi znakami towarowymi – mówi st. sierż. Monika Sadurska, p.o. oficera prasowego KMP w Słupsku. – Towar do sprzedaży oferowany był przez 36-latka i 28-letnią kobietę ze Słupska. Za to przestępstwo grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Razem w ręce policjantów wpadało 800 sztuk podrobionej odzieży i akcesoriów znanych marek. Trefny towar zostanie niedługo oceniony przez biegłego, który wyda ostateczną opinię dotyczącą jego autentyczności. Zatrzymany mężczyzna po przesłuchaniu i zapłaceniu grzywny w związku z zaległościami podatkowymi został wypuszczony do domu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.