K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Propozycje dla aktywnych

0

Wakacje już się zaczęły. Długie letnie dni sprzyjają wyjściu z domu i spędzeniu czasu aktywnie. Z myślą o tych, którzy nie planują wyjazdów i pozostają w mieście przygotowano propozycje, które to umożliwią.

Początek wakacji dla młodych słupszczan oznacza perspektywę dwóch miesięcy beztroski i braku obowiązków. Dla nieco starszych wakacje są idealną okazją do znalezienia pracy i zarobienia pieniędzy na swoje potrzeby. Wielu mieszkańców w tym czasie wyjeżdża na długo wyczekiwane urlopy. Ci, którzy nie mają takich planów i możliwości, ale lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu na szczęście nie zostaną z niczym. W Słupsku jest wiele miejsc które umożliwiają aktywny wypoczynek. Miłośnicy jednośladów mogą odwiedzić Park Kultury i Wypoczynku, w którym czeka na nich cieszący się dużą popularnością Pump Track. Wydawać się może ze jest to zwykły tor, lecz w rzeczywistości przejechanie go w poprawny sposób stanowi nie lada wyzwanie. W parku czekają jeszcze dwa ciekawe miejsca. Pierwszym z nich jest plac Street Workout. Znajduje się pomiędzy dwoma mostami i jest idealnym miejscem dla każdego chętnego zbudowania masy mięśniowej swego ciała. Drugim z nich jest Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tam czeka specjalnie przygotowane boisko do gry w siatkówkę plażową, a tuż obok możliwość wynajęcia kajaków wodnych i popłynięcia nimi rzeką Słupią.

Wprost z parku można pojechać w relaksującą przejażdżkę w stronę Krępy. Czemu? Znajduje się tam długa i prosta ścieżka rowerowa, która – podobnie jak pump track – przyciąga duże grono zainteresowanych. Wraz z końcem ścieżki, zaczyna się długi i kręty leśny szlak rowerowy, którym dojedziemy nawet do Kobylnicy.

Lubiących gry zespołowe z pewnością nie zawiodą słupskie orliki. Boiska na których można pograć w piłkę nożną czy koszykówkę. Przy ulicy Małcużyńskiego znajduje się jedyny w naszym mieście Skate Park, czyli mekka dla „skejtów” i „beemiksiarzy”. Mogą tam rozwijać swoje umiejętności i uczyć się nowych trików.

Te propozycje z pewnością mogą umilić czas miłośnikom sportu i aktywnego spędzania czasu poza domem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.