K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spotkanie z medalistami

0

W słupskim ratuszu odbyło się spotkanie prezydent Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej ze złotymi medalistami Akademii Młodego Atlety, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski Sztafet w Krakowie i finałach Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

W ratuszu odbyło się spotkanie młodych sportowców z prezydent Krystyną Danilecką-Wojewódzką. Swoimi osiągnięciami sportowymi na skalę krajową przyciągnęli uwagę władz miasta i na ich zaproszenie, wraz ze swoimi trenerami i rodzicami przyszli do ratusza aby porozmawiać o swoich dokonaniach.

Przede wszystkim bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do ratusza – mówi Bernadetta Kopeć, prezes i trener Akademii Młodego Lekkoatlety. – Są złoci medaliści Mistrzostw Polski Sztafet, którym w biegu 4×100 metrów zabrakło 0,19 sekundy do rekordu kraju. W Krakowie zrobili furorę. Zajęliśmy też pierwsze miejsce wśród miast w klasyfikacji medalowej 25. finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Zdobyliśmy cztery złote medale, jeden srebrny i trzy brązowe. Złoci medaliści wystartowali później w Łowiczu w międzynarodowym pucharze dzieci i tam zdobyli dwa srebrne medale. Sukcesy ogromne, z czego bardzo się cieszymy. Widać efekty naszej pracy.

Sięganie po sukcesy jest zasługą nie tylko młodzieży.

Przy niej są rodzice i to jest wspaniała współpraca – podkreśla Bernadetta Kopeć. – Teraz wchodzimy w roczniki starsze, czyli U-18 i U-20. Czekają nas mistrzostwa Polski, w których wystartuje 10 osób, więc nasza piramida szkoleniowa zaczyna przynosić rezultaty i laury na wszystkich poziomach, czyli wojewódzkim, ogólnopolskim, a czekamy teraz również na sukcesy międzynarodowe.

Obecnie, gdy wśród młodych ludzi królują smartfony i media społecznościowe, tym bardziej doceniać trzeba determinację i postawę sportowców. Swoimi sukcesami motywują innych do pójścia w ich ślady, a jednocześnie rozsławiają nasze miasto. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.