K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał unihokeja

0

W hali sportowej przy ulicy Banacha w Słupsku zakończyły się rozgrywki Słupskiej Ligi Unihokeja 2019. Pierwszym w historii ligi mistrzem została Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku.

Za nami pierwsza edycja Słupskiej Ligi Unihokeja, w której rywalizowało sześć szkół podstawowych – słupskie SP-1, SP-4 i SP-6 oraz z gminy Słupsk SP Bierkowo, SP Wrzeście i SP Włynkówko. Adam Sujka, wielki pasjonat unihokeja, a zarazem główny organizator rozgrywek podkreślił, że liga powstawała mimo wielu przeszkód technicznych.

Zespoły dopisały, a umiejętności wyższe – mówi Adam Sujka, organizator ligi. – Dużo chłopców wciągnęło się w unihokej i mam nadzieję, że w przyszłości ci zawodnicy utworzą zespół młodzików. Liczę na to, że ta liga nadal będzie kontynuowana i zglosi się więcej zespołów.

Unihokej to forma aktywności ruchowej, która dzięki swoim walorom zdrowotnym i wychowawczym, nie mówiąc o sportowych, zdobywa wśród młodzieży szkolnej w Słupsku coraz więcej zwolenników. Chętnych było więcej, ale sprawa rozbija się o sprzęt. Jest on dosyć drogi i dlatego zespołom jest ciężko organizacyjnie to powiązać. Jest nadzieja, że w przyszłym roku pojawi się pomoc z Polskiego Związku Unihokeja.

Po trzech turniejach i bardzo wyrównanych 45 spotkaniach, w których strzelono blisko 190 bramek mistrzem Słupskiej Ligi Unihokeja z dorobkiem 36 punktów została Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku, gdzie trenerem jest Adam Sujka. Miejsce drugie zajęli podopieczni Zdzisława Snopka, uczniowie z SP Wrzeście, którzy zgromadzili 33 punkty. Na miejscu trzecim z 13 punktami uplasowała się SP-6 Słupsk trenowana przez Sławomira Kwiatkowskiego. Po dokładnym podliczeniu wszystkich wyników dwa zespoły – SP Bierkowo i SP-4 – uzyskały po 10 punktów. W bezpośredniej klasyfikacji wygrała SP-4, która miała lepszy bilans bramkowy, co dało jej czwarte miejsce. Miejsce szóste z dorobkiem 8 punktów zajęła Szkoła Podstawowa z Włynkówka. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Winiarczyk, a najlepszym asystującym Bartek Rugała (obaj z SP Wrzeście). Królem strzelców został Piotr Jarmuł z SP-1. Zawody sędziowali zawodnicy FLOORBALL Słupsk Patryk Rajkowski, Mateusz i Kacper Hesse, Dominik Sujka i Piotr Różański. Według informacji napływających ze szkół w unihokeja można było grać niemal w każdej szkole. Był tylko jeden poważny problem.

Bolączka naszą było to, że jako jedyne województwo graliśmy na małe bramki – tłumaczy Adam Sujka. – W takiej sytuacji nie trzeba było ani sprzętu bramkarskiego, ani kasków. Teraz to wszystko się zmienia, bo cała Polska gra na duże bramki. To nas czeka w przyszłym roku i wtedy szkoły będą zobligowane do tego, żeby te bramki kupić i kupić sprzęt. Jeżeli tak się stanie, to nie będzie już żadnych przeszkód, żeby wystartować w tej lidze. I ja na to liczę.

Jak zapowiedział Adam Sujka, pierwsza edycja rozgrywek ligowych miała być początkiem zadomowienia się unihokeja w Słupsku na dłużej. Ma on nadzieję, że gra w przyszłym sezonie będzie się toczyć w jeszcze szerszym gronie. Kontynuacja ligi ma być początkiem budowania zespołu młodzieżowego gotowego do gry w lidze centralnej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.