K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akwapark przed pompą

1

Już niedługo – siedem lat później niż planowano słupszczan czeka wielkie otwarcie akwaparku Trzy Fale. W obiekcie trwają ostatnie prace przed rytualnym przecięciem wstęgi.

Po latach wyczekiwania mieszkańcy Słupska i regionu w końcu będą mogli wykąpać się w akwaparku „Trzy Fale”. W obiekcie trwają ostanie prace przygotowawcze do wielkiej inauguracji. Obecnie dokonywane są ostatnie rozruchy instalacji, a ekipy sprzątają niecki basenowe, które lada moment napełnione zostaną wodą.

Tydzień temu dezynfekowaliśmy filtry i wszystko, co znajduje się w piwnicy, czyli wszystkie instalacje służące do napełnienia niecek. A w tej chwili panowie myją i konserwują niecki – mówi Grzegorz Juszczyński, prezes akwaparku „Trzy Fale”. – W zasadzie od przyszłego tygodnia będziemy mieli już dobrą wodę, gotową do kąpania.

Goście będą mogli skorzystać z części basenowej z nieckami rekreacyjnymi dla dzieci i dorosłych oraz wodnego placu zabaw. Udostępniona zostanie także niecka zewnętrzna ze słoną wodą. Ciekawostką jest duży basen sportowy z regulowaną głębokością. Dzięki opuszczanemu podłożu możliwe będzie swobodne dopasowanie go do potrzeb użytkowników. Po aktywnym wypoczynku w wodzie goście będą mogli zrelaksować w świecie saun. Udostępnionych zostanie siedem pomieszczeń podzielonych na sauny mokre i suche. Oprócz tego w ofercie znajdą się także grota solna i siłownia. Jaka będzie cena tych przyjemności, spółka jeszcze nie ujawnia.

Będzie można kupić jeden bilet tylko na basen sportowy, jeden bilet na wszystkie baseny albo jeden bilet na baseny i sauny oraz bilet tylko na sauny – informuje Grzegorz Juszczyński. – Wszystkie szczegóły podamy jednak tuż przed otwarciem i tak samo podamy wtedy ceny.

Amatorzy kąpieli z atrakcji parku parku wodnego będą mogli korzystać od 12 lipca. Szacuje się, że roczny koszt utrzymania obiektu wyniesie około 9 milionów złotych. (opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz