K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Album o Słupsku

0

W piątek, 28 czerwca, w słupskim ratuszu obędzie się spotkanie z autorem nowego albumu o Słupsku, Bogdanem Szymanikiem. Jest on słupszczaninem, dyrektorem wydawnictwa BOSZ.

Powstałe w 1994 roku w Olszanicy Wydawnictwo BOSZ specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, przyrodzie, krajobrazie i dziedzictwie kulturowym. Jego założycielami są Barbara Kaniewska-Szymanik i Bogdan Szymanik. Dotychczasowy dorobek wydawnictwa to ponad 670 tytułów, w łącznym nakładzie przekraczającym 2,2 miliona egzemplarzy. Wiele spośród tych tytułów otrzymało najważniejsze nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach branży wydawniczej. Jutro, 28 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbędzie się promocja najnowszej produkcji wydawnictwa – bogato ilustrowanego albumu pt. „Słupsk”.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie z panem Bogdanem Szymanikiem, obecnie dyrektorem wydawnictwa BOSZ, który niedawno przygotował nowy album fotograficzny o Słupsku – mówi Monika Rapacewicz, podinspektor ds. organizacji pracy prezydenta. – Możemy w tym albumie zobaczyć wiele ciekawych materiałów, zarówno zdjęć, jak i not oraz relacji tekstowych. Spotkanie autorskie nazwaliśmy: „Sentymentalny powrót”, ponieważ pan Szymanik jest słupszczaninem, absolwentem II LO w Słupsku. Tak więc dla niego to także będzie swego rodzaju powrót do źródeł, do miasta, które dobrze zna. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Słupsku w sali nr 211 o godzinie 18. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W czasie spotkania będzie można zadać pytania autorowi, posłuchać o jego twórczości, działalności wydawnictwa oraz o samym procesie powstawania albumu o Słupsku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.