K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekrutacja do szkół średnich

0

Od 5 lipca absolwenci szkół podstawowych oraz gimnazjów będą mogli sprawdzić, jakie progi punktowe uprawniają ich do kontynuacji nauki w wybranej wcześniej szkole średniej. Tego dnia zostanie uruchomiony system z niezbędnymi informacjami.

Nadchodzący rok szkolny będzie wyzwaniem dla wszystkich szkół średnich, ponieważ aplikacje do nich składali nie tylko absolwenci gimnazjów, ale i szkół podstawowych. Jak wiadomo, różni się poziom i system nauczania w tych placówkach, dlatego dla przyszłych uczniów ustalone zostały osobne progi punktowe. Absolwenci dokonali już wskazania interesujących ich szkół. Każdy kandydat mógł wybrać trzy preferowane przez siebie szkoły i tyle oddziałów, iloma dana placówka dysponuje.

My system odpalamy i podgląd dla wszystkich uczniów, którzy złożyli do danej szkoły swoje wyniki i świadectwa, będziemy mieli 5 lipca – informuje prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – Tak więc 5 lipca pierwsza informacja o tym, jakie progi punktowe uprawniają do bycia przyjętym w danej szkole, w danym profilu klasowym. Potem jeszcze przez kilka dni takie przeglądanie, jak to się poukłada. Tak naprawdę szkoły średnie kończą swoją pracę w okolicach 20 lipca.

Z pewnością będzie to gorący, pełen niepokoju tydzień dla uczniów tzw. podwójnego rocznika, czyli absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Nasza redakcja życzy wszystkim powodzenia i przyjęcia do wymarzonej klasy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.