K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szpitalna termomodernizacja

0

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku zostanie przeprowadzona termomodernizacja. Słupska placówka wraz z filią w Ustce zyska m.in. szczelne drzwi i okna, ocieplone ściany, nowe instalacje oraz ekologiczne ogrzewanie.

11 czerwca bieżącego roku zarząd szpitala podpisał z urzędem marszałkowskim umowę na termomodernizację obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Obejmie ona obiekty w Ustce, budynek kuchni oraz budynek patomorfologii w Słupsku, które do działań termomodernizacyjnych zakwalifikowane zostały w wyniku audytów energetycznych.

Zakres szczegółowy na poszczególnych obiektach wygląda w ten sposób, że w budynku kuchni termomodernizacji będzie podlegać elewacja, nastąpi docieplenie stropodachu, wymiana central wentylacyjnych, modernizacja układu ogrzewania, wymiana stolarki okienno-drzwiowej, wymiana świetlików dachowych – informuje Marcin Kuchmacz, dyrektor szpitala ds. technicznych. – Szpital w Ustce będzie miał wymienianą stolarkę okienną i drzwiową, będzie miał docieplenie oraz modernizację instalacji ogrzewania, natomiast budynek patomorfologii – wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Wszystkie działania mają na celu poprawę efektywności energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na środowisko, na emisję CO2, czyli poprzez redukcję energii niezbędnej do utrzymania obiektów będzie to dla nas skutkowało zmniejszeniem kosztów eksploatacji budynku i będziemy bardziej ekologiczni.

Termin realizacji wszystkich działań został ustalony na grudzień 2020 roku. Inwestycje, które zostaną zrealizowane w Słupsku i Ustce, stanowią trzeci etap Pomorskiej Termomodernizacji Zdrowia. Całkowita wartość tego projektu wynosi około 4 milionów złotych, z czego 3 miliony stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.