K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Błękitna Flaga

0

Plaża wschodnia w Ustce została uhonorowana Błękitną Flagą. Certyfikat ten przyznawany jest kąpieliskom i marinom spełniającym najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa.

Błękitna Flaga jest międzynarodowym programem zainicjowanym przez Fundację Edukacji Ekologicznej w 1985 roku. Obejmuje on obecnie ponad 5 tysięcy obiektów na całym świecie. Aby otrzymać to międzynarodowe wyróżnienie kąpielisko musi spełniać szereg ściśle określonych wymogów ekologicznych.

Te kryteria możemy podzielić na cztery grupy – mówi Jarosław Szczygieł, koordynator programu Błękitna Flaga. – To kryteria dotyczące jakości wody, bezpieczeństwa, infrastruktury i prowadzenia działań z zakresu edukacji ekologicznej. Ustecka plaża po raz kolejny spełnia te kryteria i z przyjemnością rozpoczynamy dzisiaj sezon z Błękitną Flagą.

Flaga została przekazana w Ustce ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ich głównej bazie na plaży. Nie stało się tak bez powodu. Bezpieczeństwo na terenie kąpieliska jest jednym z kryteriów, na które zwraca uwagę jury Błękitnej Flagi.

Błękitna Flaga to zobowiązanie – mówi Piotr Dąbrowski, prezes słupskiego WOPR – to prestiż. Standardy bezpieczeństwa są tu jak najwyższe, dlatego jesteśmy dumni, że w Ustce ta flaga powiewa. Dołożymy też wszelkich starań, aby i w przyszłym roku Błękitna Flaga powiewała, teraz jednak musimy skupić się na sezonie, który mamy, rozpoczynamy więc normalną ratowniczą robotę.

W najbliższym czasie flaga zostanie rozwieszona na maszcie niedaleko plaży. Przyznawana jest ona tylko na jeden sezon. Aby zawisła również w następnym sezonie, ustecka plaza będzie musiała przejść ponowne rygorystyczne kontrole. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.