K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Urodziny ratusza

0

W czwartek o godzinie 17 na placu Zwycięstwa rozpoczną się uroczyste obchody 118. urodzin słupskiego ratusza. Tort urodzinowy dla mieszkańców czy bitwa na kolorowe proszki holi to jedynie cząstka tego co przygotowano dla gości.

Słupski ratusz, budowla w stylu neogotyckim, od samego początku swego istnienia, czyli od 4 lipca 1901 roku, pełni funkcję siedziby władz miejskich. Za dwa dni, w czwartek, obchodzi swoje 118. urodziny. Z tej okazji na placu Zwycięstwa zaplanowano specjalne wydarzenia.

Spotykamy się 4 lipca o godzinie 17 – mówi Monika Rapacewicz, podinspektor ds. organizacji pracy prezydenta. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Jak urodziny, to oczywiście tort urodzinowy. Proponujemy też obejrzenie spektaklu „Marzenie”, który będzie wystawiany na placu Zwycięstwa. Dodatkowo będzie dużo dobrej muzyki i kolorowa bitwa na proszki holi. Oprócz tego mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzić ratusz łącznie z wieżą. Przewodnikami będą dziewczyny z informacji turystycznej. Pani prezydent zaprasza też mieszkańców, którzy urodzili się 4 lipca. Szykujemy dla nich niespodziankę. Są to osoby w różnym wieku. Od tych, którzy tego dnia kończą roczek po tych, którzy kończą 80 czy nawet 90 lat.

Impreza zakończy się o godzinie 19. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Słupska do wspólnego świętowania. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.