K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Leczenie bólu

1

W Słupsku w zakładzie opieki zdrowotnej MSWiA w Słupsku powstała darmowa poradnia leczenia bólu. Posiada ona kontrakt z NFZ, co oznacza że korzystanie z zabiegów będzie darmowe dla pacjentów ze skierowaniem.

Poradnia leczenia bólu przy ulicy Lelewela została udostępniona pacjentom z pierwszym dniem lipca. Nowa usługa w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Słupsku powstała na mocy konkursu ogłoszonego przez NFZ. Zakład opieki spełnił wszystkie wymogi formalne funduszu i mógł bez przeszkód ruszyć z nową poradnią.

Wszyscy pacjenci przychodzą tutaj ze skierowaniem lekarza w systemie ubezpieczenia zdrowotnego. Czy to jest lekarz pierwszego kontaktu, czy to specjalista – nie jest istotne – mówi Mariola Rynkiewicz, kierownik SPZOZ MSWiA w Słupsku. – Sama poradnia składa się z trzech pomieszczeń. Pierwsze to jest punkt konsultacyjny, czyli gabinet lekarski, następne to gabinet zabiegowo-diagnostyczny, a trzecie to gabinet rehabilitacji.

Głównymi metodami leczenia przewlekłego bólu będą tak zwane blokady, ale zakład przymierza się także do wprowadzenia bardziej zaawansowanych metod, takich jak termolezja. Każdy pacjent przed podjęciem jakichkolwiek działań otrzyma diagnozę, która pozwoli na leczenie dolegliwości.

Mamy leczenie rehabilitacyjne, fizykalne, bo ono też jest bardzo ważne. Mamy magnetronik, mamy bioprądy TENS i laser. To lekarz po konsultacji i badaniach będzie decydował, która z tych form będzie dla pacjenta najlepsza. Będzie je też łączył, bo to jeno drugiemu nie zaprzecza – mówi Mariola Rynkiewicz.

Do przychodni przy Lelewela będą mogli trafić pacjenci z różnymi rodzajami bólu, aczkolwiek leczeniem bólu onkologicznego zajmuje się w Słupsku oddzielna poradnia. (opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Otwarcie Poradni Leczenia Bólu to dla mnie jak wygrany milion w totolotka ,byłam pod opieką Poradni do 2010 roku prowadził mnie dr Dariusz Gałka człowiek o wielkim sercu i empatii ,tak niewielu lekarzy spotkałam w swojej walce z bólem i nikt nie dorównał dr D.Gałka. Myślałam że już nikt i nic mi nie pomoże i na szczęście szukałam informacji o Poradni Leczenia Bólu. Znalazłam mojego lekarza o wielkim sercu…. ..Bardzo dobrze oceniam pracę pielęgniarki pracującej z dr Gałką wyrozumiała ,pełna empatii i zrobi wszystko by pacjent trafił w dobre miejsce ze swoim cierpieniem .Rejestracja pełen profesjonalizm nie czułam że jestem złem koniecznym bo się pojawiłam to rzadkość niestety ,inni powinni brać przykład z pracy personelu w Poliklinice w Słupsku ul.Lelewla58.Polecam wszystkim którzy walczą z bólem przewlekłym właśnie tą żadną inną Poradnie Leczenia Bólu.