K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolejowy poślizg

0

Od piątku na remontowanej trasie Słupsk – Miastko miały znowu pojawić się pociągi. Niestety pomimo zapowiedzi przywrócenia regularnych połączeń żaden skład nie wyruszył w drogę.

Remont 70-kilometrowego odcinka linii kolejowej Słupsk – Miasto miał zapewnić pasażerom wygodniejszą i szybszą podróż. Na czas prac podróżni poruszali na trasie zastępczą komunikacją, ale od 5 lipca pociągi miały wyruszyć na wyremontowaną już linię 405. Tak jednak się nie stało.

Linia kolejowa na odcinku Miastko – Słupsk została udostępniona przewoźnikowi Przewozy Regionalne, została sprawdzona pod względem technicznym oraz bezpiecznego prowadzenia pociągów. Linia pozytywnie przeszła odbiory techniczne i została odebrana przez komisję bezpieczeństwa 29 czerwca. Od poniedziałku, 1 lipca, na trasie trwały jazdy zapoznawcze maszynistów. Przewozy Regionalne dziś, 5 lipca, wystąpiły z wnioskiem o dodatkowy dzień na jazdy zapoznawcze – informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

PKP PLK prosi o zwracania uwagi na informacje o zmianach rozkładu jazdy, które na bieżąco pojawiają się w gablotach i komunikatach głosowych na peronach. Komunikacja szynowa na trasie 405 najpewniej wróci jeszcze w ten weekend, ale do tego czasu pasażerowie będą musieli korzystać z zastępczych autobusów.

Dotychczas na odcinku Słupsk – Miastko udało się wyremontować dwanaście stacji oraz zmodernizować torowisko. Perony zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są także wyższe, co poprawia bezpieczeństwo i wygodę podczas wsiadania do pociągu. Perony wyposażono również w dodatkowe oświetlenie. Obecnie wciąż trwają jeszcze prace nad uruchomieniem mijanek i modernizacją przejazdów kolejowo-drogowych. Po zakończeniu inwestycji prędkość pociągów na trasie 405 zwiększy się do 100 km/h. Wartość przedsięwzięcia, którego koniec planowany jest na czwarty kwartał 2019 roku, wyniesie 165 milionów złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.