K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wakacje z SOK-iem

0

Słupski Ośrodek Kultury jak co roku przygotował na letni okres wakacyjny ofertę zajęć rozwijających kreatywność i wyobraźnie. Dla chętnych znajdą się warsztaty teatralne, rękodzielnicze i plastyczne. Wśród propozycji są także półkolonie.

Wakacje do idealny czas na rozwijanie pasji lub odkrywanie w sobie nowych talentów. Pomóc może w tym wakacyjna oferta Słupskiego Ośrodka Kultury, który w wolne letnie dni przygotował mnóstwo warsztatów artystycznych. Związku z remontem obiektu przy alei 3 Maja część zajęć musiała zostać przeniesiona do budynku po gimnazjum przy ulicy Banacha.

Przez lipiec od poniedziałku do czwartku prowadzimy zajęcia muzyczne – mówi Krzysztof Przygoda ze Słupskiego Ośrodka Kultury. – Jest to nauka gry na gitarze, na instrumentach klawiszowych i szlifowanie umiejętności wokalnych. Wstęp na nie jest bezpłatny. To są zajęcia indywidualne, więc wystarczy skontaktować się z Emcekiem i ustalić godziny. Nasi instruktorzy są do godziny 13 i na pewno można spędzić trochę czasu z muzyką. Mamy też zajęcia plastyczne dla młodzieży i osób dorosłych prowadzone przez Dorotę Kędzirską. Obejmują one naukę malarstwa, szkicowania… To kontynuacja zajęć, które prowadziliśmy w trakcie roku szkolnego.

Będą także warsztaty teatralne dla dzieci od 8 do 12 roku życia. Podczas spotkań uczestnicy wezmą udział w zabawach i działaniach plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów. Jeśli aura dopisze, większość zajęć odbędzie się na szkolnym dziedzińcu. Warsztaty organizowane przy wsparciu klubu Kiwanis są otwarte i nie wymagają zapisów. Dużo będzie się działo także w bazie SOK-u przy ulicy Braci Gierymskich.

Od 9 lipca w każdy wtorek do połowy sierpnia odbywać się będą zajęcia manualno-plastyczne dla najmłodszych – dodaje Krzysztof Przygoda. – Będą to zajęcia rękodzielnicze, oczywiście bezpłatne. Dzieci będą tworzyć filcowe maskotki, zakładki, torebki… Zapraszamy opiekunów z dziećmi w każdy wtorek od 9 lipca do bazy kultury.

Ośrodek kultury podczas wakacji zaprasza także do kina Rejs, które na wakacje przygotowało specjalny repertuar seansów filmowych. W ofercie są także półkolonie, ale zainteresowanie nimi jest tak duże, że próżno już szukać wolnych miejsc. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.