K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Natura na bazarze

0

W sobotę w Krępie Słupskiej można było zaopatrzyć się w surowce i produkty rolne pochodzące wprost z regionalnych upraw i rodzinnych firm. Nawet deszcz i zimno nie przeszkodziły słupszczanom w penetrowaniu kramów Bazarku Natury.

Deszcz i chłód nie przeszkodziły ani wystawcom, ani klientom lipcowego Bazarku Natury zorganizowanego przez Centrum Promocji Produktów Lokalnych w Krępie Słupskiej. Na ponad dwudziestu kramach i stoiskach swoje wyroby i ogrodowe plony oferowali regionalni producenci i hodowcy. Duża popularnością cieszyły się miody, rośliny i warzywa prosto z wierzbięcińskich pól. Nie brakowało chętnych na wędzone ryby z Lubuczewa i Rowów. Nie pierwszy raz furorę robiły „sławne pierogi Maryjki” i przygotowane przez tę samą gospodynię przetwory z domowej piwniczki. Miodem i ruskimi zachęcały do odwiedzenia swojego stoiska również gospodynie z Globina i Stanięcina. Chociaż święto Marcińskie jeszcze daleko, wędliny i wyroby ze swołowskiej gęsiny już teraz drażniły zmysły odwiedzających bazar. Podobnie, jak smakowite sery dojrzewające w zagrodzie mieszczącej się w tej samej wsi. Nie mogło też zabraknąć domowych wypieków, a te pochodziły z piekarników gospodyń w Zagórzycy i z Bruskowa Wielkiego. A że nie od dzisiaj wiadomo, że ważne jest nie tylko co się je, ale także jak wygląda stół i otoczenie, na bazarze można też było zaopatrzyć się w ozdobne mchy.

Pomysł włodarzy gminy Słupsk na pewno chwycił i Krępa Słupska będzie ochoczo odwiedzana w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Na Bazarku Natury można nie tylko zaopatrzyć się w wyroby oferowane przez lokalnych producentów, ale także zasięgnąć rady co do prowadzenia własnych upraw i… domowej kuchni. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.