K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Festiwal wiatru

0

W najbliższy piątek i sobotę w usteckim porcie odbędzie się druga edycja Festiwalu Wiatru. Na zainteresowanych mieszkańców regionu i turystów czekają między innymi pokazy lotnicze i koncerty znanych grup muzycznych.

Wyjątkowe pokazy pirotechniczne, pokazy lotnicze w wykonaniu pilotów pochodzących z Anglii, Czech, Niemiec i Polski, pokazy akrobacji motoparalotniowej, inscenizacja bitwy powietrznej – to i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich już w najbliższy weekend w usteckim porcie.

Szanowni państwo, zapraszamy na Columbus Festiwal Wiatru, który odbędzie się w dniach 12-13 lipca, będzie trochę się działo na usteckim niebie. 12 lipca pomiędzy godzinami 17 a 21 mamy lot treningowy, więc piloci będą zapoznawali się ze strefą. Będzie to dzień przygotowawczy do głównego pokazu, który odbędzie się w sobotę. Od 17 do 19.30 mamy pierwszy blok pokazowy. Od 19.30 do 20 mamy koncert zespołu Mitra, a o 20.30-21.00 najbardziej ekstremalne latanie Artura Kielaka w locie odwróconym nad pylonami, bardzo widowiskowe. Od 21 do 22.30 koncert Bednarka, 22.30-23.00 nietypowy koncert: Napalniki w połączeniu orkiestry symfonicznej z akompaniamentem balonów, bardzo widowiskowa rzecz, a od 23.00 do 23.30 nocny pokaz zakończony występem motoszybowców z ledami i z pokazami pirotechnicznymi – informuje Jarosław Balcerzewski, organizator Columbus Festiwal Wiatru Ustka.

W czasie festiwalu będzie możliwość wykupienia widokowych lotów śmigłowcowych i motoparalotniowych. Zainteresowani będą również mogli obejrzeć wystawę sprzętu latającego oraz zdjęć wykonanych z powietrza. Na koniec dobra informacja dla tych, którym nie uda się dotrzeć na imprezę, a chcieliby ją obejrzeć: będzie ona relacjonowana online na stronie ustka.pl. (opr. jwb, zdjęcia: Columbus Festiwal Wiatru Ustka)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.