K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policyjne posiłki

0

Turyści odpoczywający nad morzem mogą spać spokojnie. W wakacje ich bezpieczeństwa będzie strzegło więcej policjantów niż zwykle. W Ustce i Rowach na okres letni pojawią się dodatkowi funkcjonariusze oddziałów prewencji.

Sezon w miejscowościach nadmorskich zawsze oznacza wzmożony ruch turystyczny. Aby zapewnić przyjezdnym i mieszkańcom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, potrzebna jest większa liczba policjantów. Dlatego też wraz z początkiem miesiąca w usteckim komisariacie służbę będzie pełnić dodatkowo 10 funkcjonariuszy, patrolując Ustkę i Rowy w okresie wakacji.

Wieloletnią tradycja stało się, że podczas wakacji nasze turystyczne miejscowości wspierają policjanci z oddziałów policji prewencji w Gdańsku – mówi st. sierż. Monika Sadurska, oficer prasowy KMP w Słupsku. – W tym roku jest podobnie. Gościmy 10 funkcjonariuszy z Gdańska, którzy pełnią służbę wspólnie z policjantami z Ustki i Rowów na terenie nadmorskich miejscowości.

Jak pokazuje doświadczenie, w okresie natężonego ruchu w miejscowościach nadmorskich większa liczba policjantów sprzyja zachowaniu porządku i przestrzeganiu przepisów. Szczególnie ważnym zadaniem funkcjonariuszy będzie monitorowanie bezpieczeństwa na drogach prowadzących do letnich kurortów. Dodatkowi policjanci swoją służbę będą pełnić do końca sierpnia. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.