K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spójnie i czytelnie

0

W Ustce pojawi się nowy system informacji miejskiej służącej przede wszystkim przyjezdnym. Kompleksowe i spójne oznakowanie obszarów i obiektów znajdujących się na terenie miasta ma im ułatwić poznanie miejskich atrakcji.

Gabloty informacyjne, przystanki autobusowe, tabliczki z adresami – wszystko to wchodzi w skład systemu informacji miejskiej. Jak sama nazwa wskazuje, celem systemu jest informowanie turystów i mieszkańców o tym, gdzie się znajdują lub jak dojdą do obiektów takich jak dom kultury czy urząd miejski. Ustka, podobnie jak każde inne miasto, taki system posiada, ale nie jest on znormalizowany. Często tabliczki, powieszone nawet na tym samym słupie, różnią się od siebie. To samo dotyczy oznakowań budynków mieszkalnych.

Chcieliśmy to wszystko w przestrzeni miasta uporządkować, zrobić w jednolitej kolorystyce – mówi Eliza Mordal z Urzędu Miasta Ustka. – Koncepcje Systemu Informacji Miejskiej, w skrócie SIM-u, konsultowaliśmy z mieszkańcami wiosną tego roku. Z przedstawionych wtedy dwóch projektów powstał trzeci, który uwzględniał uwagi złożone przez mieszkańców. Dotyczyły one przede wszystkim kolorystyki, wybrania wariantu do realizacji i w tej chwili wygląda to w ten sposób, że tabliczki na terenie miasta będą połączone z barwami miasta, czyli białym, niebieskim i żółtym, a wyjątkiem będzie stara osada rybacka, która ma swój szczególny charakter i tam oznakowania mają być czarno-białe.

Na chwilę obecną koncepcja jest przekazywana zarządcom nieruchomości. Po tym zostanie opracowany system jej wdrażania. Dotyczy to zarówno obiektów miejskich, jak i prywatnych, na których znajdują się tabliczki adresowe, a także budynków wielorodzinnych którymi zarządzają spółdzielnie. Wdrażaniem systemu zajmie się wydział inwestycji magistratu w Ustce. Najszybciej efekty tych działań zobaczyć będzie można na ulicach miasta w przyszłym roku.

Odbywane z zarządcami nieruchomości i włodarzami miasta spotkania wyłonią potrzebne fundusze oraz dokładny czas realizacji projektu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.