K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wygodniej dla słuchaczy

0

Szkoła Policji w Słupsku sukcesywnie modernizuje swoją bazę. Obecnie trwają prace nad przebudową akademika dla słuchaczy. Obiekt oprócz wysokiego standardu mieszkaniowego zyska również nowoczesne pomieszczenia symulacyjne do szkoleń.

Szkoła Policji w Słupsku dba o wygodę i komfort słuchaczy przygotowujących się do zawodu. Właśnie przebudowywany jest jeden z trzech akademików stanowiących bazę mieszkaniową szkoły. Obiekt, który ma już swoje lata, przejdzie gruntowną modernizację, dostosowującą go do najwyższych standardów. Oprócz całkowitego remontu pomieszczeń budynek przejdzie też termomodernizację.

Zależy nam na tym, aby słuchacze słupskiej Szkoły Policji mogli tu zdobywać wiedzę w jak najbardziej komfortowych warunkach, stąd też przebudowa jednego z akademików, który takich generalnych prac nie miał przez ostatnie kilkanaście lat. Chcemy, aby był to prawdziwy hotelowiec – mówi Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku – maksymalnie po dwóch policjantów w pokoju, każdy pokój z własnym węzłem sanitarnym. Te dobre warunki do nauki to także poziom zero, na którym powstają nowoczesne pomieszczenia symulacyjne.

Nowe pomieszczenia dydaktycznie, podobnie jak już istniejące na terenie szkoły, wyposażone zostaną w reżyserki, pokoje dla moderatorów i rejestrację audio-wideo. W takich pokojach młodzi policjanci podczas symulowanych sytuacji zdobywają niezbędne doświadczenie, które później procentuje na służbie w terenie.

W głównym budynku dydaktycznym mamy już cały kompleks tego rodzaju, natomiast będą kolejne, bo nie ukrywam, że zależy nam, aby jako najstarsza szkoła policji w Polsce mieć też najlepsze w kraju urządzenia i obiekty symulacyjne – mówi Piotr Kozłowski.

Przebudowa akademika najprawdopodobniej zakończy się w 2020 roku. Fundusze na ten cel pozyskano z programu modernizacji służb mundurowych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.