K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zdaniem turystów

0

Ustka jest miastem chętnie odwiedzanym w sezonie letnim. Środkowopomorskie wybrzeże Bałtyku oferuje nie tylko wyjątkowe walory krajobrazowe ale także wypoczynkowe. Spytaliśmy turystów, jak oni oceniają pobyt w nadmorskim kurorcie.

Każdego roku nadmorski kurort przyciąga dziesiątki tysięcy turystów z całej Polski i z zagranicy. Dla wielu z nich jest to pierwsza wizyta, lecz zdarzają się tacy którzy tu wracają. Spytaliśmy turystów jak oceniają Ustkę i atrakcje, które oferuję.

Adamowi z Warszawy miasto się podoba i pobyt w nim spełnia jego oczekiwania. Marcin i Justyna z Żor są w Ustce kolejny raz i jest rewelacyjnie. Teraz przyjechali z Jarosławca, żeby pospacerować. Jest port, w nim statki, kładka, syrenka… Barbara i Ryszard z Bydgoszczy też bardzo lubią przyjeżdżać do Ustki. Bywają tutaj pięć, sześć razy w roku. Artur z Maciejowic zjawił się w Ustce po raz pierwszy i z chęcią tutaj powróci. Każdemu poleciłby to miejsce nad morzem. Zbyszek z Jeleniej Góry znalazł w kurorcie kilka atrakcji, chociaż nie wszystkie – jak zaznaczył – są dobrze rozwinięte. Poleca to miejsce, ale nie wie jeszcze, czy by tu wrócił. Uważa, że trzeba trochę odczekać i być może się zatęskni. W czasie niepogody przypadła mu do gustu wycieczka, przyjemnie wspomina wędrówkę po mieście. Jest co zobaczyć, co zjeść, a przy tym cenowo nie za wysoko i smacznie. Jakub i Katarzyna z Poznania dostrzegają to, że Ustka się rozwija, ale… Zlikwidowana jest dyskoteka na Dragonie, mało rozrywek dla dzieci… W porównaniu z Rowami, Łebą czy Mielnem za malo jest także miejsc, w których można potańczyć i pobawić się.

Jak widać zdania są podzielone lecz w znacznej większości turyści są zadowoleni z pobytu i oferowanych atrakcji. To dowód na to, że działania włodarzy miasta nie idą na marne. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.