K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerowa akcja

0

Słupscy policjanci prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów. Funkcjonariusze zwiększają świadomość kierowców dotyczącą obecności cyklistów na drodze i znakują jednoślady, co ma odstraszać złodziei od kradzieży.

Wakacje to czas, kiedy ze względu na dobre warunki pogodowe część osób przesiada się z samochodów na rowery. Niektórzy tylko po to, aby dojechać do pracy, inni organizują długie wyjazdy turystyczne. Wraz ze wzmożoną liczbą jednośladów pojawia się problem, jak pogodzić na drodze interesy rowerzystów i zmotoryzowanych. Dlatego też policjanci postanowili przeprowadzić akcję „Bicykl”, która ma uświadamiać i przypominać użytkownikom dróg, że osoba poruszająca się rowerem jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu. Szczególną uwagę poświecono ścieżkom rowowym przecinającym jezdnie oraz omijaniu jednośladów na trasie. Natomiast rowerzystom zwrócono uwagę na korzystanie z kasków i odzieży odblaskowej. Podczas akcji przypominana jest także zasada ograniczonego zaufania, a także to iż przepisowe pierwszeństwo na drodze nie zawsze jest równoznaczne z bezpieczeństwem. Funkcjonariusze zachęcali rowerzystów do znakowania swoich jednośladów.

Znakowanie rowerów miało charakter prewencyjny – mówi st. sierż. Monika Sadurska, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Oznaczenia umożliwiają policji podczas kontroli sprawdzenie, czy użytkownik roweru jest jego prawowitym właścicielem. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a co za tym idzie, są bardziej bezpieczne.

Rowery najczęściej znakowane są przy okazji różnych imprez i festynów. Informacje o tego typu działaniach prewencyjnych można uzyskać również w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.