K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zawody street workout

0

W pierwszą sobotę sierpnia o godzinie 12 w strefie street workout słupskiego Parku Kultury i Wypoczynku odbędą się konkurencje siłowe. Trzydziestu zawodników zmierzy się z na pozór prostymi, lecz wymagającymi zadaniami.

Street workout, czyli uliczny trening, to aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej lub specjalnie do tego przeznaczonych parków do ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę. Ten typ treningu jest powszechny na całym świecie. W Słupsku specjalny park do street workout’u powstał w 2014 roku i od tamtego czasu cieszy się dużą popularnością. Skupia wokół siebie pasjonatów. Wie o tym Maciej Jabłoński, który wykorzystując ten fakt postanowił już po raz drugi zorganizować zawody street workout’u.

Zawody, w których każdy będzie mógł wziąć udział, odbędą się 3 sierpnia, w sobotę, o godzinie 12 – mówi organizator akcji Maciej Jabłoński. – Do tego dnia, póki jeszcze są miejsca wolne, można się zapisywać, nie pobieramy żadnych opłat. Śmiało więc, czekamy. Na dzień dzisiejszy jest 19 osób, ale wiadomo, z dnia na dzień ta liczba może urosnąć, raczej się nie zmniejszy, mam nadzieję. Trzeba wchodzić na stronę Street Workout Słupsk na Facebooku, tam jest utworzone wydarzenie – II Słupskie Zmagania Street Workout – i na bieżąco prowadzona jest lista.

Na biorących udział czekają na pozór banalne, lecz w rzeczywistości wymagające zadania:

Wszystkie podstawowe zadania z kalisteniki, nic z freestyle`u, typowa siłówka – mówi Maciek Jabłoński. – Podciąganie nad chwytem, pod chwytem, dipy, czyli pompki na poręczach w pozycji stojącej, pompki klasyczne, diamentowe z innym już ułożeniem rąk oraz przysiady.

Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody. Zaplanowano również interakcję z widzami i nagrody pocieszenia. Zachęcamy do udziału i wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.