K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rewitalizacja społeczna

0

Miasto kontynuuje prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół ulic Długiej i Ogrodowej. Kluczowym zadaniem dla rewitalizacji miasta w tym obszarze jest budowa Domu Sąsiedzkiego, który będzie realizował funkcje integracyjne.

Szeroko zakrojony program rewitalizacji Słupska skupia się nie tylko na zadaniach infrastrukturalnych, ale także realizacji zadań miękkich. Takim projektem jest budowa Domu Sąsiedzkiego, który powstaje na podwórzu między ulicami Długą i Ogrodową. Efektem tego, oprócz zagospodarowania i poprawienia estetyki zaniedbanego przez lata terenu, będzie realizacja funkcji społecznych.

Dom Sąsiedzki będzie w przyszłości zarządzany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i będzie miał funkcję prorodzinną – informuje Ewa Weitmann-Rudewicz, dyrektorka wydziału inwestycji. – Będą w nim mogli znaleźć miejsce do rozwijania zainteresowań zarówno młodsi mieszkańcy, jak i najstarsi. Będzie tam sala spotkań z dużym aneksem kuchennym. Będzie ona mogła być ustawiana w zależności od potrzeb, pod różne funkcje. Będzie świetlica dla dzieci, w której będą mogły się spotkać, żeby zagospodarować czas wolny, uzyskać pomoc w odrobieniu lekcji. Będzie też miejsce na spotkania osób starszych.

Także plac wokół obiektu został dostosowany do potrzeb projektów zakładających integrację mieszkańców. Na miejscu powstaje ogród społeczny z rabatami, gdzie będzie można uprawiać różne gatunki roślin. Oprócz tego pojawi się strefa rekreacyjna z placem zabaw i siłownią zewnętrzną. Na podwórku powstanie też około 50 miejsc parkingowych.

Przez środek tego terenu prowadzi ciąg komunikacyjny, pieszo-jezdny – mówi Ewa Weitmann-Rudewicz. – Po bokach tego ciągu nie będą same parkingi. Są one porozbijane miejscami do posiedzenia. Z tego miejsca mają przede wszystkim korzystać mieszkańcy.

Działania podjęte w ramach rewitalizacji centrum miasta mają sprawić, że Długa i Ogrodowa staną się przestrzeniami atrakcyjnymi i przyjaznymi dla społecznych interakcji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.