K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Teatralny sierpień

0

Kończą się urlopy w Nowym Teatrze i zespół wraca do artystycznej pracy. Oprócz prezentacji spektakli przygotowanych w poprzednim sezonie, aktorzy wezmą udział także w akcjach angażujących w życie kulturalne tych, którzy najczęściej zasiadają w fotelach widzów.

Do inauguracji sezonu kulturalnego pozostał jeszcze ponad miesiąc, ale zespoły artystyczne powoli wracają do pracy i zaczynają przygotowania do prezentacji nowych wydarzeń. Urlopy zakończyły się również w Nowym Teatrze i w sierpniowe weekendy będzie można już obejrzeć spektakle oklaskiwane w poprzednim sezonie. Zespół zaznaczy swoją obecność również poza salą teatralną.

Czwartego sierpnia, jak co tydzień, zapraszamy na Czytanie z dobrą energią – zaprasza Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku. – Robimy taką imprezę w każdą niedzielę w różnych kawiarniach Słupska, Ustki i okolic. Tym razem w ramach polsko-rosyjskiej wymiany czytanie odbędzie się w języku rosyjskim, więc wszystkich chcących posłuchać rosyjskich bajek w oryginalnym, perfekcyjnym wykonaniu zapraszam do Herbaciarni w Spichlerzu Richtera na godzinę 11. Z kolei 7, 8 sierpnia to warsztaty rosyjskie. Zapraszamy na nie młodzież. To są dwie grupy. Jedna jest dla młodzieży z niepełnosprawnościami, a do drugiej mogą się zgłosić wszyscy. Dwie grupy będą przez dwa dni pracowały z rosyjskimi artystami nad krótkim materiałem teatralnym. Cała impreza zakończy się 8 sierpnia i zapraszamy gorąco na małą scenę na godzinę 18 na monodram w języku rosyjskim pod tytułem Mój Puszkin. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Słupski teatr powraca także na scenę. I to nie tylko w swojej siedzibie.

Działamy non stop – zapewnia Dominik Nowak. – Pierwszego sierpnia jesteśmy w Gdańsku i w ramach Festiwalu Szekspirowskiego gramy nasz spektakl Kupiec wenecki. Następnego dnia gramy w Jarosławcu, ale już 3 sierpnia nasz spektakl Wszyscyśmy z jednego szynela można obejrzeć na dużej scenie. To kabaretowa, wesoła wakacyjna propozycja dla każdego, kto chce w sposób kulturalny ale lekki spędzić trochę czasu. A potem już w każdy weekend sierpnia gramy. Najpierw Wykrywacz kłamstw, czyli nasza ostatnia premiera, a potem spektakl, który cieszy się olbrzymia popularnością czyli Związek otwarty. No i hit ostatniego sezonu Seks dla opornych. Z uśmiechem, ale teatralnie będzie można spędzić czas w wakacje w Nowym Teatrze.

Jednocześnie dyrektor Nowak zapowiada, że to ostatni sezon w salach dzielonych z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica. Sezon 2020/2021 chciałby już zainaugurować w budowanej obecnie własnej siedzibie Nowego Teatru. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.