K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wygładzanie chodników

1

Słupskie trotuary w większości wymagają – w najlepszym wypadku – gruntownej kosmetyki, a w najgorszym – gruntownego remontu. Utworzony przed z górą dwoma laty fundusz chodnikowy jest sukcesywnie angażowany w poprawę tego stanu, ale tylko w niewielkim stopniu zaspokaja potrzeby.

Stan słupskich chodników – podobnie jak dziury w drogach – to niemal codzienny temat interwencji mieszkańców miasta w lokalnych mediach. Zwracają oni uwagę na ubytki, nierówności i zaniedbania ciągnące się latami. Przed ponad dwoma laty utworzony został fundusz chodnikowy, który zasilać miała część pieniędzy pochodzących z opłat za postój w strefie płatnego parkowania. Wcześniej słupszczanie często zwracali uwagę na to, że pojazdy korzystające z miejsc postojowych wyznaczonych na chodnikach po prostu je niszczą. Ostatnio do sprawców powstawania chodnikowych górek i dolinek dołączyły ekipy modernizujące uliczne oświetlenie. Złośliwi twierdzą, że jaśniejsze światło pozwoli wcześniej dostrzec dziurę w trotuarze. Słupski ratusz zaznacza, że stan nawierzchni tzw. ciągów pieszych powoli ulega poprawie.

Realizujemy nasze zadanie potocznie zwane funduszem chodnikowym i pragnę poinformować, że w ramach tego projektu trwa remont chodnika przy ulicy Andersa, bardzo długiego chodnika na Osiedlu Niepodległości i bardzo gęsto uczęszczanego, bo od ronda Lotników Słupskich aż do Zaborowskiej. Natomiast 5 sierpnia rozpoczniemy przebudowę chodnika dosyć ważnego, zaniedbanego chodnika od mostu Zamkowego do budynku Wiejska 8. Chodzi o fragment przy rzece naprzeciwko straży, po drugiej stronie. Tak więc będzie to już fragment bulwarów nad Słupią, a ten chodnik jest nieuczęszczany, ponieważ jest strasznie zniszczony, więc remontujemy, aby rowerem czy pieszo móc się tam bezpiecznie przemieszczać w stronę mostu ze śluzą. 5 sierpnia podpisujemy też umowy na przebudowę chodników także ważnych zaniedbanych od dawna ulic – Reymonta, Mickiewicza i Krasińskiego. Planujemy, że prace rozpoczniemy 6 sierpnia – informuje prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Słupszczanie są cierpliwi i rozumieją brak pieniędzy na remont wszystkich chodników w mieście. Jedno jednak powtarzają jak mantrę: zróbcie tak, żeby po pierwszej ulewie nie stały na chodnikach kałuże albo spod podtopionych płytek nie tryskała na przechodniów deszczówka. (opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Kiedyś chodniki były czyszczone nie tylko z wszechobecnych śmieci ale i z piachu , i zarastających je roślin. Teraz chodzi się właściwie kamienną ścieżką a nie chodnikiem. Wystarczy to przywrócić a będzie lepiej. To może nie remont ale zadbany chodnik wystarczy na dłużej i lepiej wygląda