K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomorskie dla zdrowia

0

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny już Jarmark Gryfitów. W tym tygodniu zbiegnie się on ze startującą tego samego dnia akcją „Pomorskie dla Zdrowia”. Na uczestników czekać będą specjaliści z słupskiego szpitala gotowi przeprowadzać badania, udzielać porad i konsultacji.

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny już Jarmark Gryfitów. W tym tygodniu zbiegnie się on z akcją „Pomorskie dla Zdrowia” organizowaną przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku. Jest to największe tego typu wydarzenie z dziedziny profilaktyki zdrowotnej w ciągu roku. W trakcie jarmarku pracownicy szpitala w pięciu namiotach, które przyjmą funkcję gabinetów medycznych, będą przeprowadzać badania profilaktyczne oraz udzielać porad w różnych dziedzinach zdrowia.

Lekarz kardiolog będzie oceniał stan układu sercowo-naczyniowego, będzie doradzał i usiłował znaleźć wszelkie patologie u osób, które się do niego zgłoszą – zapowiada Andrzej Sapiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Będą usługi dermatologiczne. Wiemy, że najbardziej niebezpieczną chorób skóry jest czerniak złośliwy, tak niebezpieczny, że odbiera ludziom życie. Będzie możliwość u dermatologa obejrzenie wszystkich znamion na skórze i ewentualne podjęcie decyzji, co dalej z tym robić. Będą świadczenia pulmonologiczne, czyli lekarz pulmonolog będzie oceniał wydolność układu oddechowego. Takie badania decydują o tym, czy wykrywamy jakąś chorobę w układzie oskrzelowo-płucnym czy nie. Będziemy także udzielać porad chirurgicznych, a w tym porad bariatrycznych. Wiemy, że otyłość jest w tej chwili zmorą naszego społeczeństwa. Będą to naprawdę spotkania, które spowodują, że każdy, kto ma jakiś problem zdrowotny, będzie mógł uzyskać odpowiednią poradę.

Z jarmarku skorzystać będą mogli nie tylko dorośli, ale również najmłodsi. Dla nich przygotowano specjalne atrakcję. Liczne zabawy, animację, malowanie twarzy, czy ratowanie poszkodowanego z płonącego auta z pewnością przyciągną ich uwagę i wypełnią czas. Jarmark rozpocznie się o godzinie 10 a zakończy o 16. Organizatorzy serdecznie zapraszają. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.