K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na słupską nutę

0

To było już piąte tegoroczne Garden Party u Karola. Tym razem jego bohaterami byli członkowie słupskiego zespołu No Co Puka. Wśród autorskich kompozycji znalazły się i takie, które wyraźnie akcentowały miejsce życia i tworzenia tej grupy.

Tegoroczna edycja koncertów plenerowych przy pomniku Karola Szymanowskiego cieszy się niezmiennym powodzeniem nie tylko u melomanów. Zwabieni muzyką trafiają tu również turyści. Widownia ma do dyspozycji wachlarz miejscówek – od tych na ławkach i krzesełkach po… zielone trawniki. Tym razem publiczność miała okazję poznać muzykę jednej ze słupskich grup. Zespół No Co Puka tworzą muzycy o ustalonej renomie i bogatym doświadczeniu estradowym. Roman Pawlaczyk, Wiesław Krawczykiewicz, Andrzej Guziński i Jacek Bochenek mają za sobą grę w wielu formacjach muzycznych. Ich repertuar budowany jest na bazie tekstów poetyckich i autorskich kompozycji. Obok tak znanych poetów jak Gałczyński, Bursa czy Przyboś, których poezja zainspirowała muzyków, można było znaleźć również całkowicie autorskie utwory. Takim była piosenka Romana Pawlaczyka o słupskich tramwajach.

Koncertowi towarzyszył niemal piknikowy nastrój. Publiczność znakomicie odbierała piosenki zespołu, z których jedne bawiły, a inne skłaniały do refleksji. Członkowie zespołu No Co Puka nie po raz pierwszy udowodnili, że słupskie środowisko muzyczne jest nietuzinkowe ma się czym pochwalić. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.