K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sukces Nowego Teatru

0

Inscenizacja dramatu Szekspira „Kupiec wenecki”, wystawiana przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, zwyciężyła w 23. Festiwalu Szekspirowskim. Słupszczanie wracają z Gdańska ze Złotym Yorickiem.

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku to jedna z międzynarodowych imprez teatralnych, na którą organizatorzy co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców z całego świata. W trakcie jego trwania nieprzerwanie od 1994 roku odbywa się konkurs na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira, w którym teatry walczą o Złotego Yoricka. Stanowi on swoiste podsumowanie polskich szekspirowskich realizacji danego sezonu artystycznego. Tegoroczną edycję tego konkursu wygrał spektakl „Kupiec wenecki”, prezentowany przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku.

Nasz spektakl w reżyserii Szymona Kaczmarka, którego premierę mieliśmy w lutym, zwyciężył w konkursie Festiwalu Szekspirowskiego – mówi dyrektor Nowego Teatru Dominik Nowak. – Jesteśmy najlepszą inscenizacją dzieł Szekspirowskich w Polsce w sezonie 2018/2019, więc od wczoraj upajamy się radością, od wczoraj przyjmujemy tysiące gratulacji. Przyjmowane są one na moje ręce, ale należą się zespołowi, dlatego bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, którzy wierzą, że warto robić rzeczy nieoczywiste i trudne, które jednak przynoszą realne sukcesy.

Nagrodzony spektakl będzie można zobaczyć na deskach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku w dniach 1 i 2 listopada bieżącego roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.