K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Polsko-rosyjska wymiana

0

W ramach projektu polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży studenci z petersburskich i moskiewskich uczelni artystycznych odwiedzili Słupsk. W trakcie pobytu będą mieli okazję poznać miasto oraz przeprowadzić warsztaty teatralne.

Studenci z petersburskich i moskiewskich uczelni artystycznych w ramach projektu polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży przyjechali do Słupska. Wizyta jest owocem współpracy Stowarzyszenia „Razem dla Dwójki”, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki oraz Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Goście będą mieli okazję między innymi zwiedzić Słupsk, poznać jego historię oraz przeprowadzić polsko-rosyjskie warsztaty teatralne dedykowane dzieciom i osobom z niepełnosprawnościami. Częścią pobytu młodzieży w Słupsku było też spotkanie z wiceprezydentem miasta Markiem Golińskim. Odbyło się ono w słupskim ratuszu, gdzie goście ze wschodu oraz przedstawiciele władz miejskich mieli okazję do poznania się i rozmowy.

Bardzo lubię Polskę, bardzo lubię kulturę polską – zapewniała Anna Kuwaewa, koordynatorka grupy rosyjskiej. – Jestem teatrologiem, a teatr polski jest bardzo ważny w historii europejskiego teatru. Bardzo lubię polskie jedzenie. Ono jest naprawdę najpyszniejsze. W Polsce jest takie zwykłe jedzenie, ale jest pyszne. Naprawdę jestem zakochana w Polsce.

Studenci zainteresowani są również kwestią ekologii oraz poszanowaniem zwierząt.

Interesujemy się schroniskami – mówi Nikołai Kołpakow, student, uczestnik wymiany. – Chcemy wiedzieć, jak one tutaj działają, bo w Rosji mamy z tym problem. Chcemy dowiedzieć się jak to jest tutaj i zrobić tak w Rosji.

Na zakończenie spotkania wiceprezydent wręczył całej grupie bilety do parku wodnego Trzy Fale, a następnie wraz z przewodnikiem goście udali się na zwiedzanie ratusza. Polsko-rosyjskie warsztaty teatralne odbędą się 7 i 8 sierpnia o godzinie 17 na małej scenie Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.