K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Korpus Solidarności

0

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku realizują Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego o nazwie „Korpus Solidarności”. Swoim zasięgiem obejmuje on województwo pomorskie.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku w partnerstwie z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku realizuje ogólnopolski program wolontariatu długoterminowego pod nazwą „Korpus Solidarności”.

To program wieloletni, wspierany przez środki rządowe, którego celem jest rozwój i upowszechnianie wolontariatu długoterminowego – mówi Ewa Kosiedowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku. – Jest okazją do tego, aby włączyć się w ogólnopolskie działania pomagania innym.

Program dedykowany jest wszystkim wolontariuszom, organizatorom wolontariatu oraz tym, którzy realizują programy wolontariackie zarówno w szkołach, jak i w ramach organizacji pozarządowych. Co wolontariuszom daje uczestnictwo w tym programie?

Przede wszystkim nowe doświadczenie, możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju szkoleniach, seminariach, możliwość realizacji własnych pomysłów, na które można pozyskać środki finansowe. Nie muszą to być w tym momencie legalnie zarejestrowane organizacje, to mogą być zwykli mieszkańcy, wolontariusze, którzy przystąpią do Korpusu Solidarności – mówi Ewa Kosiedowska.

Program Korpusu Solidarności celuje głównie w wolontariat długoterminowy. Efektem działań ma być lepsze przygotowanie organizacji do współpracy z wolontariuszami oraz zmotywowanie ich do dalszego czynienia dobra.

Program Korpusu Solidarności obejmuje w tej chwili region całej Polski – mówi prezes słupskiego Centrum. – Jest to pierwszy program kompleksowego wspierania zarówno samych wolontariuszy, jak i tych osób, które do tej pory organizowały wolontariat lub które dopiero chcą ten wolontariat zorganizować na rzecz swoich środowisk – mówi prezes Ewa Kosiedowska.

Zainteresowani programem potencjalni lub obecni już wolontariusze mogą zgłaszać się do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku, mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 7/25. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.