K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Weekendy w Ustce

0

Były akrobacje lotnicze, wyścigi enduro, festiwal światła, popisy mistrzów rowerowych, teatry na promenadzie i koncerty muzyczne, ale to nie cała oferta atrakcji sportowo-kulturalnych w Ustce. Przed nami kolejne weekendy i kolejne odsłony kalendarza wakacyjnych imprez.

Ustka generuje w sezonie letnim olbrzymi ruch turystyczny. O atrakcyjności tego miejsca decydują nie tylko walory klimatyczne i nadmorski pejzaż czy możliwości bazy turystycznej. Niemałą rolę ma również oferta imprez kulturalno-rekreacyjnych, przygotowanych przez miasto. Oprócz popisów enduro, teatrów ulicznych czy koncertów muzycznych Ustka proponowała mieszkańcom i turystom niezwykłe widowiska. Były to m.in. akrobacje lotnicze w ramach Festiwalu Wiatru Columbus, podczas którego zebrani na plaży mogli podziwiać loty paralotniarzy i aranżowane bitwy powietrzne, pokazy laserowe i pierwszy mapping w historii miasta, czyli projekcję multimedialną na murach latarni morskiej, a także bardzo efektowną animację „Posejdon”, wyświetlaną na specjalnie przygotowanym ekranie wodnym. Co czeka tych, którzy zdecydują się na wakacyjny wypad nad morze w najbliższym czasie?

Najbliższa impreza 10 sierpnia – przegląd paradnych orkiestr dętych – informuje Włodzimierz Wolski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ustka. – Przez cały dzień będziemy gościli sześć orkiestr z różnych zakątków Polski. W sobotę to wydarzenie odbywa się w Ustce, natomiast w niedzielę przenosimy się do Rowów. Tego samego dnia na promenadzie usteckiej wybory Bursztynowej Miss połączone z koncertami. Natomiast 14-15 sierpnia to oczywiście Dożynki Rybne, czyli święto naszego miasta połączone ze Świętem Wojska Polskiego. Tu dwa duże koncerty – Jamala i Jelonka, poprzedzone doskonałymi koncertami zespołów szantowych. Wystąpi zespół Formacja i Trzy Maszty. Oczywiście nie zabraknie animacji, będzie też parada ulicami miasta.

To w najbliższych dniach tygodnia. Natomiast już 17 sierpnia wydział promocji miasta przygotował dla mieszkańców i turystów imprezę pod nazwą „Promenada rzemiosł”, której współorganizatorem jest doskonale znane mieszkańcom regionu muzeum w Swołowie.

Od godziny 13 zapraszamy na jarmark rękodzieła, na pokazy rzemieślnicze, natomiast wieczorem dwa koncerty – zespół Hoyraky oraz gwiazda wieczoru Future Folk – informuje Włodzimierz Wolski.

Z kolei 18 sierpnia atrakcja dla smakoszy miodu i obchody Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza. Miasto Ustka wspólnie z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarskim organizuje zjazd ponad pięciuset pszczelarzy z całego województwa pomorskiego. Wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godzinie 11 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce. Następnie koła pszczelarskie ze sztandarami przemaszerują ulicą Marynarki Polskiej na promenadę. Tam czekać będzie na uczestników wiele atrakcji, w tym pokazy tworzenia barci, pokazy pszczelarskie i stoiska z produktami z pasiek.

A już 24 sierpnia kolejne ciekawe wydarzenie kulturalne, tym razem ze świata mody.

To pokaz mody z firmą Pierre René. Zaczynamy o godzinie 13 próbami, natomiast pokazy od godziny 18 do 21 na nadmorskiej promenadzie. Wystąpią tacy projektanci, jak Aleksandra Kobielak, Patryk Wojciechowski – zwycięzca Projektu Runway, Rafał Karasiewicz, Santina Zienkiewicz, a gwiazdą wieczoru będzie Maciej Zień, znany w całej Polsce projektant – mówi naczelnik wydziału promocji Ustki.

Sezon wakacyjny zwieńczy festiwal hip-hopu. Imprezę muzyczną zaplanowano na 31 dzień sierpnia na usteckiej promenadzie. Wieczorne koncerty poprzedzą całodniowe rozgrywki koszykówki 3×3, przewidziane jest także malowanie Graffiti Jam. Organizatorzy zaplanowali na scenie kilka supportów lokalnych, natomiast centralnym punktem części muzycznej będzie występ grupy Pokahontaz, utworzonej na kanwie legendarnego zespołu Paktofonika.

Tych, którym trudno będzie rozstać się z klimatem wakacyjnych imprez w Ustce, a zwłaszcza samych ustczan władze miasta zapraszają 14 września na obchody Dnia Mieszkańca i wręczenie nagrody Mieszkańca Roku, a także koncert muzyczny, którego gwiazdą będzie Mrozu. Z kalendarzem nadchodzących wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych szczegółowo zapoznać się można na stronie miasta Ustka. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.