K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Trasy z ustawy PKS-owej

0

Wczoraj odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Słupskiego. Zwołana została, by rozpatrzyć projekt uchwały dotyczącej zgody na zawarcie umowy na obsługę nowych połączeń autobusowych. Zgoda radnych była potrzebna, by zarząd powiatu mógł sporządzić wniosek do wojewody o dofinansowanie z rządowego Funduszu przewozów autobusowych.

Począwszy od pierwszego września autobusy komunikacji zbiorowej mogą pojawić się na tych drogach powiatu słupskiego, na których dawno ich nie widziano. Rada Powiatu Słupskiego podczas środowej sesji nadzwyczajnej przyjęła uchwałę wyrażająca zgodę na zawarcie umowy na obsługę nowych połączeń. Teraz zarząd powiatu będzie mógł złożyć wniosek do wojewody o dofinansowanie tych zadań z rządowego Funduszu przewozów autobusowych. Termin składania wniosków upływa w najbliższy poniedziałek.

Po konsultacjach z samorządami gminnymi przyjęto 17 nowych połączeń, które zostaną umieszczone we wniosku. Władze gmin, na terenie których uruchomione zostaną nowe połączenia zobowiązały się do pokrycia ewentualnego deficytu w formie pomocy finansowej dla powiatu. Przypomnijmy, że województwo pomorskie dysponuje kwotą 15 mln. 800 tysięcy na dofinansowanie tych zadań. Realizować je będzie najprawdopodobniej dwóch przewoźników – słupski PKS i Nord Express. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.