K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudowa Szczecińskiej

0

To dobra i zła informacja dla kierowców. Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku ogłosił właśnie przetarg na remont nawierzchni odcinków ulic Szczecińskiej i Tuwima, a to w przyszłości wiązać się będzie z czasowymi utrudnieniami w ruchu i objazdami. Przebudowa obejmie odcinek między skrzyżowaniami z Sobieskiego i Kołłątaja.

Przed Szczecińską kolejny etap modernizacji nawierzchni. Ulica od kilku lat fragment po fragmencie jest stopniowo remontowana. W najbliższych miesiącach przebudowy doczeka się jej kolejny odcinek, tym razem od skrzyżowania z Sobieskiego do wiaduktu. Drogowcy zajmą się także niewielkim fragmentem ulicy Tuwima od wiaduktu do skrzyżowania z Kołłątaja.

To są prace, które wykonujemy w ramach wieloletniego programu poprawy bezpieczeństwa i funkcjonalności układu komunikacyjnego obszaru rewitalizacji – mówi Tomasz Orłowski z Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – To jest drugi rok realizacji programu. W ubiegłym budowaliśmy jezdnię ulicy Jaracza i ulicy Tuwima – od placu Dąbrowskiego do ulicy Kołłątaja, natomiast w tym roku kontynuujemy te prace.

Zgodnie z planami prace powinny rozpocząć się we wrześniu. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił już przetarg na wykonanie tej inwestycji. Analiza ofert nadesłanych przez zainteresowane firmy rozpocznie się w następnym tygodniu. Niestety z przebudowy Szczecińskiej i Tuwima skorzystają tylko kierowcy. Remont nie obejmie ciągów pieszych.

To jest program dedykowany tylko kierowcom – mówi Tomasz Orłowski. – Mamy też program chodnikowy, ale akurat to zadanie dotyczy przebudowy jezdni wraz z regulacją i wymianą całej infrastruktury odwodnieniowej, z regulacją studni i zaworów.

Koszt przebudowy odcinka Szczecińskiej i krótkiego fragmentu ulicy Tuwima szacowany jest na około 1,5 miliona złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.