K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Start-up na start

0

Słupski ratusz zapowiada, że od września zacznie funkcjonować wyremontowana kamienica Otto Freundlicha przy ulicy Tuwima. Pierwszym rodzajem działalności, który będzie uruchomiony to projekt pod nazwą Dom Start-upów.

Kamienica Otto Freundlicha od z górą półtora roku przywracana jest do stanu świetności. Rewitalizacja połączona została z modernizacją, a pierwszy etap tych robót ma się zamknąć we wrześniu.

Już na pewno od września ruszamy z domem Otto Freundlicha – informuje Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. – Pierwsza działalnością, którą rozpoczynamy będzie usytuowany na górnym poziomie Dom Start-upów. W ramach współpracy i promocji ogłosiliśmy konkurs na jego funkcjonowanie. Ten konkurs wygrała spółka Witaj Świecie. Cieszymy się, bo są to słupszczanie, którzy od dawna działają. Są znani i rozpoznawalni, a przede wszystkim widoczne są efekty ich działalności.

Miasto nie ogranicza się do udostępniania miejsca tym, którzy zamierzają wystartować na polu przedsiębiorczości. Przygotowany został również program wspierający start-upowców.

Jeżeli chodzi o zakres wsparcia, to będzie on bardzo szeroki – zapewnia Małgorzata Kiernicka z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Będą to szkolenia, doradztwo i wsparcie animacyjne. Będzie również możliwość skorzystania ze wsparcia mentora. To, co jest ważne, to Dom Start-upów nie jest przeznaczony do działalności gospodarczej. Bardzo nam zależy, żeby stworzyć taką przestrzeń do rozwoju nowych idei, nowych pomysłów, innowacyjnych rozwiązań. Oczywiście będziemy też szukali wsparcia w przedsiębiorcach, którzy już funkcjonują na terenie Słupska, żeby wspierali młodych ludzi na drodze do znalezienia pomysłu na biznes. Wsparcie to będzie dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatne.

Fakt oferowania bezpłatnego wsparcia wyróżnia Słupsk spośród innych miast, które prowadzą dony start-upów. W ogromnej większości z nich działania wspierające są albo w całości płatne, albo w części. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.