K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Znajdź swojego psa!

0

Gmina miejska Słupsk po raz kolejny zachęca do czipowania swoich psów. Ułatwia to ich odnalezienie w razie zagubienia, ale też pozwala ustalić właściciela, gdy zwierzę zostanie znalezione przez osobę postronną i trafi do schroniska.

Słupsk po raz kolejny rozpoczyna akcję czipowania psów. Planowano, że w poprzedniej edycji tego działania w elektroniczny nośnik danych wyposaży się tysiąc czworonożnych pupili słupszczan. Na ten krok zdecydowało się zaledwie nieco ponad dwustu właścicieli psów. Ratusz ponawia więc swoją ofertę.

Chcemy odczarować taki mit, że mieszkańcy Słupska, właściciele czworonogów czasami nie chcą zaczipować swojego psa dlatego, że obawiają się, że jeżeli pies zostanie znaleziony dziko latający, to będą płacili mandat. Nie to jest istotą czipowania – zapewnia Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska

Chcielibyśmy tą drogą zachęcić naszych mieszkańców do dalszego czipowania swoich czworonogów – mówi Katarzyna Guzewska, dyrektor Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – Jest to zabieg o tyle cenny, że każde nasze działanie prowadzące do zapobiegania bezdomności jest słuszne. Każdy zaczipowany piesek otrzymuje tak zwany dowód tożsamości. Dzięki temu jest zidentyfikowany. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, właścicieli psów do tego, aby oznakować swojego psa. Jest to naprawdę bardzo fajna sprawa. Wiem z własnego doświadczenia, że pies kiedy traci kontakt ze swoim właścicielem bardzo łatwo możemy go zidentyfikować przy pomocy prostego urządzenia, którym dysponują nasze straż miejska i schronisko dla zwierząt. W sytuacji, kiedy piesek nawet trafi do schroniska jest bardzo szybko zidentyfikowany i nie trafia na tak zwaną listę psów bezdomnych, więc naprawdę warto.

Do słupskiego schroniska dla zwierząt trafiały już psy, które dzięki czipom mogły wrócić do swoich właścicieli. Nie były to sytuacje jednostkowe. Psy można wyposażyć w czip wielkości ziarenka ryżu w przychodni weterynaryjnej przy ul. Bohaterów Westerplatte 20 w godzinach pracy tej placówki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.