K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Weekendowe atrakcje

0

W weekend warto będzie ruszyć się z domu. W regionie przygotowano liczne imprezy i atrakcje. W Słupsku odbędzie się kolejna odsłona Garden Party u Karola i Jarmark Grafitów, natomiast Ustka zaprasza na regaty i pokazy rzemiosła ludowego.

Na wszystkich, którzy nie chcą spędzać ostatnich wakacyjnych weekendów w czterech ścianach, czekają liczne imprezy. Nadchodzące dni zapowiadają się pod tym względem bardzo ciekawie. W niedzielę Rynek Rybacki przed Zamkiem Książąt Pomorskich tradycyjnie zamieni się w gwarny Jarmark Grafitów z wieloma atrakcjami. Gościem specjalnym wydarzenia będą aktorzy Nowego Teatru w Słupsku. Oprócz możliwości nabycia ciekawych upominków każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych lub spróbować sił w teatralnych zmaganiach i konkursach z nagrodami.

Również w nadchodzącą niedzielę znajdzie się coś dla melomanów. O godzinie 12 w parku Jerzego Waldorffa odbędzie się kolejny koncert w ramach imprezy Garden Party u Karola. Tym razem pod pomnikiem Szymanowskiego zagra Michał Kmieciak, reprezentujący nurt współczesnej muzyki poważnej. Pianiście towarzyszyć będą skrzypaczka Dominika Dołżyńska i wiolonczelistka Aleksandra Walczak.

Natomiast w Ustce w sobotę warto wybrać się na Promenadę Rzemiosł. Będzie to doskonała okazja do przyjrzenia się z bliska pracy rzemieślników z całego Pomorza, którzy odtworzą zapomniane dziś dawne zawody. Miasteczko rzemieślników znajdziemy tuż przed sceną na promenadzie, a w nim spotkamy rzeźbiarzy, garncarzy oraz tkaczy i hafciarki. Na miejscu każdy będzie mógł kupić rękodzielnicze wyroby i produkty wiejskie.

W godzinach wieczornych na scenie pojawią się muzycy folkowi, w tym zespół Future Folk wykonujący muzykę elektroniczną z wpływami góralskich pieśni. Ustka będzie także gościć gościć żeglarzy w ramach zawodów Charlotta Sailing Days. W regatach udział weźmie około 50 jachtów i katamaranów. Zmagania zaplanowano na otwartym morzu, co dla wielu uczestników będzie dużą nowością. Dla widzów najlepszym miejscem do śledzenia regat będzie wschodnie portowe molo.

Na koniec w niedzielę w Ustce zorganizowany zostanie Wojewódzki Dzień Pszczelarza. W programie imprezy przewidziano przemarsz pszczelarzy ze sztandarami oraz kiermasz produktów pszczelich.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.