K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej mieszkań

0

Osiedle przy ulicy Zaborowskiej w Słupsku zaczyna rosnąć w coraz szybszym tempie. Zachodzą także zmiany w planach pierwotnych. Deweloperzy stawiają na większą liczbę mieszkań, stąd radni musieli zająć się ustaleniem nowej lokalizacji mieszkaniowej.

Dzielnica Słupsk Zachód zaczyna się rozrastać. Po ostatnich decyzjach o remoncie ulicy Piłsudskiego i budowie Legionów Polskich przed deweloperami stawiającymi budynki mieszkalne w tym rejonie miasta zapaliło się zielone światło. Widać to po obiektach wznoszonych przy ulicy Marii Zaborowskiej. Zmianom ulegają również pierwotne plany. Podczas ostatniej sesji spółka deweloperska Nowe Domy uzyskała zgodę na inwestycję mieszkaniową w postaci trzykondygnacyjnego budynku na terenie, który do tej pory przeznaczony był pod obiekty o funkcji usługowej. Zamieszkać w nim będzie mogło 36 rodzin. Na działce należącej do dewelopera zaprojektowano wcześniej 12 budynków wielorodzinnych z garażami i 144 lokalami. Towarzyszyć im będą obiekty o charakterze usługowym. Zgodnie z normami obowiązującymi w mieście inwestor zapewnić musi również budowę miejsc parkingowych dla – łącznie z garażami – 242 pojazdów.

Na działkach przy ul. Zaborowskiej prace budowlane postępują bardzo szybko, chociaż na razie królują na nich „dzikie pola”. Przewiduje się, że już w przyszłym roku część budynków zostanie zasiedlona, a w niedalekiej przyszłości ma tu zamieszkać kilkanaście tysięcy słupszczan. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.