K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przystań kajakowa czeka

0

Wybudowana pod koniec grudnia ubiegłego roku przystań kajakowa na terenie Słupskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w tę sobotę zostanie oficjalnie otwarta i oddana do użytku. Z tej okazji odbędzie się pierwszy Miejski Spływ Kajakowy.

W grudniu 2017 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. Obejmowała ona budowę przystani kajakowej wraz z polem namiotowym oraz – po jej ukończeniu – promocję powstałego ośrodka. Pierwszy etap, czyli budowa przystani, został zakończony i jest ona gotowa do użytku. Drugim etapem są działania promocyjne i te zaplanowane są na 2020 rok.

Zrealizowaliśmy przystań kajakową wraz z polem namiotowym – mówi Agnieszka Klimczak, dyrektorka SOSiR. – Przyjmujemy na raz grupy około trzydziestoosobowe, które mogą korzystać z bardzo bogatej oferty socjalnej na terenie naszego ośrodka. Rzeczywiście, widzimy już w te wakacje, że ilość kajakarzy na rzece Słupi zdecydowanie urosła. Jest to pewnie również zasługa naszych partnerów z projektu, którzy również, tak samo jak my, zapraszają, zachęcają i reklamują. Klienci, którzy do nas trafiają doceniają przede wszystkim to, że to nie jest tylko zwykła wiata, ale miejsce, gdzie można na dłużej zostać i odpocząć. Są grupy, które przyjeżdżają do Słupska, zostają z namiotami i mam nadzieję, że w ten sposób również poznają nasze miasto.

Wartość całego projektu opiewa na kwotę 3 mln złotych, natomiast Słupsk przystań kosztowała ok. 750 tys. złotych. Stanica zostanie oddana oficjalnie do użytku już w najbliższą sobotę. Z tej okazji odbędzie się pierwszy Miejski Spływ Kajakowy.

W najbliższą sobotę (24 sierpnia) serdecznie zapraszamy na pierwszy Słupski Spływ Kajakowy – zachęca Marek Goliński, zastępca prezydenta miasta Słupska. – Rozpoczynamy o godz. 10.15 z miejsca, w którym stoimy. Osobiście będę płynął. Pani dyrektor przysłała mi przed chwilą SMS-a, że mój kajak ma numer drugi, więc miejsce mam zarezerwowane. Uznaliśmy, że to będzie najlepsza forma otwarcia tej przystani. Kończą się wakacje, więc można w ten sposób zakończyć sezon letni. Myślę, że przedsięwzięcie nam się uda i w bardzo miły, wytężony sposób spędzimy ten dzień.

Spływ kajakowy zostanie zakończony tradycyjnym ogniskiem. Sobotnia impreza wodniacka nie będzie jedyną promocją przystani. Jak podaje dyrektorka SOSiR-u, w następne wakacje tego typu eventy organizowane będą co tydzień. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.