K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sportowy weekend

0

Najbliższy weekend w Słupsku zapowiada się na dni wypełnione wydarzeniami sportowymi. Na zainteresowanych czekają między innymi zawody rowerowe, biegowe oraz wiele innych.

Sportowy weekend w Słupsku zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W szczególności dla tych, którzy lubią jazdę na rowerze. Zarówno tę spokojną jak i nieco bardziej ekstremalną. W sobotę w Parku Kultury i Wypoczynku odbędą się trzecie już zawody w ramach Pumptrack Słupsk Challenge. Zapisy i trening trwają od godziny 9.30. Natomiast właściwy konkurs wystartuje o godzinie 11 i będzie trwać do około 16. Tym razem udział brać będą mogli nie tylko użytkownicy rowerów, ale i cieszących się coraz większą popularnością hulajnóg.

W sobotę o godzinie 10.15 spod starostwa startuje rajd rowerowy imienia Stanisława Kądzieli i zapraszamy wszystkich może nie na sportowe zmagania, ale na takie spokojne przejechanie rowerem do Machowina – zachęca Rafał Szymański, pełnomocnik prezydent Słupska ds. sportu. – W niedzielę koło stadionu 650-lecia kolejne rowerowe atrakcje. Może nie zawodowców, ale dla tych wszystkich, którzy kochają rowery i lubią jazdę na dystansach 115 i 93 kilometrów. To jest ogólnopolski rajd rowerowy organizowany dla ludzi z całej Polski, żeby mogli pojeździć rowerami i poznać piękno ziemi słupskiej.

W sobotę na stadionie 650- lecia przy ulicy Madalińskiego spotkają się także sympatycy biegania, by wziąć udział w akcji pod nazwą „Biegam bo Lubię”. Mile widziani będą ci, którzy zechcą poznać techniki biegania, a przy okazji nieco się poruszać. Natomiast w niedzielę o godzinie 16.30 na orliku przy ul. Wiatracznej, trzyosobowe drużyny będą miały możliwość spróbowania swoich sił w ostatnim tego lata turnieju z cyklu „Słupskie lato z koszykówką”. Ci, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach zmagań będą także mieli możliwość wzięcia w nich udziału. Wystarczy uprzednio zgłosić drużynę w dniu i na miejscu rozgrywania turnieju. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.