K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dożynki i folklor

0

Nadchodzący weekend w gminie Kobylnica zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Już w sobotę wystartuje festiwal Miasto-Wieś, a dzień później odbędzie się Gminne Święto Plonów.

W przedostatni sierpniowy weekend w Kobylnicy czeka nas moc rozrywki. Na początek w sobotę rusza Festiwal Nowego Folkloru Miasto – Wieś, który stara się łączyć kulturę ludową z miejską nowoczesnością. Gwiazdą wydarzenia został polsko-ukraińsko-amerykański zespół folklorystyczny Dagadana łączący w swojej muzyce folk, jazz i elektronikę.

To w zasadzie jest festiwal, który konfrontuje kulturę miejską i wiejską – wyjaśnia Karol Kotusiewicz, specjalista ds. wizerunku w gminie Kobylnica. – Z jednej strony chcemy zaprezentować to, co najciekawsze w kulturze wiejskiej i miejskiej, a drugiej strony, umożliwić mieszkańcom, by na własne oczy przekonali się, która z kultur jest im bliższa. Chcemy też zachęcić mieszkańców do tego, żeby zaczerpnęli coś dla siebie z tej kultury, z którą mają na co dzień mniej do czynienia.

W czasie festiwalu czynne będzie Miasteczko Starych Rzemiosł, gdzie chętni będą mogli spróbować swoich sił w tkactwie czy garncarstwie. Natomiast w niedzielę na zakończenie żniw odbędzie się gminne święto plonów.

W sobotę zaczynamy o godzinie 16, a w niedzielę o godz. 14 mszą świętą w kobylnickim kościele – informuje Karol Kotusiewicz. – Później korowód przejdzie na plac przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji, gdzie rozpoczną się kolejne elementy dożynkowego wydarzenia.

Wstęp na obie imprezy jest wolny. Udział w wydarzeniu umożliwiono osobom niepełnosprawnym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.