K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Norwida do remontu

1

Wystające włazy kanalizacyjne na ulicy Norwida niszczą zawieszenia samochodów nie tylko mieszkańców osiedla Niepodległości. W niewiele lepszym stanie są też parkingi. Radni interpelują już w sprawie remontu drogi.

Uwagę na zły stan nawierzchni zwrócił w swojej interpelacji radny Bogusław Dobkowski. Zauważa on, że wystające z ulicy włazy kanalizacyjne niszczą zawieszenie przejeżdżających samochodów. Dość intensywny ruch na Norwida sprawia, że asfalt wokół włazów jeszcze mocniej opada.

Postawiono studnie, które stoją na fundamentach. Nasyp, ten grunt po przekopach osiadł, natomiast studnie zostały na swojej wysokości. I teraz jest huśtawka, jedziemy góra – dół. Policzyłem sobie na dystansie 210 metrów, że jest 9 par studni, czyli 18, zawyżonych. Teraz, jeśli jedziemy samochodem góra – dół, to ziemia coraz bardziej się ubija i nierówności, które jeszcze rok czy dwa lata temu były niewielkie, teraz są znaczne, a za kolejny rok czy dwa powybijają się już takie doły, że autobus nie będzie mógł już przejechać.

Właśnie pojazdy komunikacji miejskiej, jeżdżące z dużą częstotliwością po takich ulicach, najmocniej odczuwają ich nierówności. Na przykład autobusy linii numer 15 kursują przez Norwida co kilkanaście minut.

Szkoda tych autobusów – mówi radny. – Poza tymi błędami budowlanymi, o których już mówiłem, również nawierzchnia nie była najlepszej jakości. Na przystanku przy Norwida 2, niech ZIM się temu przyjrzy, widać koleiny w miejscu, gdzie autobus hamuje, kiedy ponownie rusza, nawierzchnia płynie razem z nim.

Radny uważa, że dokumentacja techniczna modernizacji drogi powinna być wykonana w 2020 roku, żeby do prac budowlanych można było przystąpić rok później. Wcześniej na ulicy Norwida wyremontowano już część chodników. Pieniądze na ten cel pozyskano z tzw. funduszu chodnikowego. (opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. A w czym Norwida jest lepsza od Zaborowskiej o ktorej mowi sie juz odlat? I od lat stoi taka na wpol wyremontowana? Dlaczego zaczyna sie nowe zadanie bez zakończenia wczesniejszego? Na zaborowskiej jest wiekszy ruch niz na norwida, to alternatywna trasa dla jadacych ringiem i chcacych ominac korki na 11 listopada. A nawierzchnia tej ulicy jest duzo gorsza niz na norwida. Kiedys stal tam nawet znak ostrzegajacy przed zlym stanem nawierzchni i ograniczeniem do 40. Teraz nawet znaku nie ma, podobnie jak ograniczenia bo nikt, kto choc troche szanuje swoje auto szybciej niz 30 to tam nie jezdzi. Pytam raz jeszcze- dlaczego norwida? Jaki wazniak, lokal y kacyk tam mieszka? Albo ktorego kacyka rodzina lub koles?