K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Linie autobusowe z dotacją

0

Efektem rządowego programu przywracania nierentownych połączeń komunikacyjnych w powiatach będzie siedemnaście nowych linii autobusowych w powiecie słupskim. Praktycznie wszystkie zgłoszone po konsultacjach z gminami przez starostwo otrzymają dotację rządową.

7 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przywracaniu zlikwidowanych połączeń w małych miejscowościach. Ideą tego prawa jest przeciwdziałanie wykluczeniu transportowemu mieszkańców niewielkich miejscowości poprzez dofinansowanie autobusowego transportu zbiorowego. W powiecie słupskim ma to kosztować 615 tysięcy złotych, z czego 450 tysięcy będzie pochodzić z budżetu państwa. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Słupskiego na jego terenie ma powstać 17 nowych linii. Słupskie starostwo otrzymało nieoficjalną informację, że wszystkie złożone wnioski dotyczące przywrócenia nierentownych połączeń zostały zaakceptowane. Skutkować to będzie nowymi liniami autobusowymi w dziewięciu miejscowościach m.in. w Górzynie, Jaworach, Skarszewie Górnym, Zapadłem czy Świtałach.

Uchwała Rady Powiatu Słupskiego to jedyne, czym dysponuje starostwo. Kluczowym momentem będzie podpisanie umowy z wojewodą. Po tym nastąpią rozmowy z przewoźnikami i dopiero wtedy wiadomo będzie, kto i kiedy wyjedzie na poszczególne linie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.