K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Modernizacja szpitala w Ustce

0

W przyszłym roku zostanie podjęte olbrzymie przedsięwzięcie – modernizacja całego szpitala w Ustce. Powstanie w nim centrum rehabilitacyjne oraz centrum opieki długoterminowej. Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku.

Ustecki oddział Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku czekają dwie inwestycję. Jedną z nich jest termomodernizacja kuchni szpitalnej oraz oddziału patomorfologii. Początek prac przewidziany jest jeszcze w tym roku. Drugą, znacznie większą będzie, modernizacja całego obiektu, której celem będzie utworzenie centrum rehabilitacyjnego oraz centrum opieki długoterminowej.

Potężna inwestycja na poziomie 15 milionów złotych, którą chcemy przeprowadzić dość szybko i zakończyć maksymalnie w półtora roku, tak aby Ustka spełniała funkcję jako zaplecze szpitala specjalistycznego w Słupsku w kontekście opieki długoterminowej, opieki nad pacjentem przewlekle chorym. Ale także aby odbywały się tam świadczenia o charakterze rehabilitacyjnym, bo pacjent, który kończy hospitalizację w szpitalu w Słupsku, w wielu przypadkach wymaga długotrwałej rehabilitacji i tę będziemy realizować na bazie wyremontowanego i termozmodernizowanego obiektu w Ustce – mówi Andrzej Sapiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Placówka w Ustce przez kilkanaście lat była oddziałem ginekologii i położnictwa szpitala w Słupsku. Po przeniesieniu porodówki część budynku jest pusta. Środki na rozbudowę usteckiego szpitala będą pochodzić z Pomorskiego Funduszu Rozwoju. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.