K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stypendia i awanse

1

Starosta słupski Paweł Lisowski wraz z Marcinem Kowalczykiem, członkiem Zarządu Powiatu Słupskiego, w miniony piątek wręczyli stypendia uczniom placówek z powiatu słupskiego. Była to też okazja do wręczenia awansów zawodowych nauczycielom.

W miniony piątek, w siedzibie słupskiego starostwa powiatowego odbyła się uroczystość wręczania stypendiów za osiągnięcia naukowe uczniom placówek z powiatu słupskiego oraz ślubowania siedmiu nauczycieli. Wcześniej słupski starosta krótko omówił przygotowania do nowego roku szkolnego. Z pięciu placówek oświatowych, które nadzoruje starostwo słupskie, dwie rozpoczną rok szkolny z nowymi dyrektorami wyłonionymi w drodze konkursu. Będą nimi Katarzyna Ozimek, która została dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce oraz Jacek Koryczan, nowy dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ustce. Starosta Lisowski zwrócił też uwagę na to, że od 1 września w powiecie zacznie funkcjonować Centrum Usług Wspólnych, które będzie prowadzić księgowość placówek oświaty. Podkreślił też wyjątkową sytuację Iwony Wojtkiewicz, dyrektora Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, która rozpocznie nowy rok szkolny z rekordowym naborem, czyli aż 12 oddziałami klas pierwszych.

Po tych słowach słupski starosta przyjął ślubowanie siedmiu młodych nauczycieli, którzy zdobyli awans na nauczyciela mianowanego. Stypendia naukowe za szczególne wyniki egzaminów zawodowych, w nauce oraz osiągnięcia artystyczne przyznano 56 uczniom. Ich łączna wartość zamknie się w tym roku kwotą 85 tysięcy złotych.

DyskusjaJeden komentarz

  1. Drogi panie tam nie było siedmiu młodych nauczycieli a siedmioro młodych nauczycieli bo były tam i kobiety i mężczyźni a nie sami mężczyźni a więc starosta przyjmował ślubowanie siedmiorga młodych nauczycieli.