K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mural w bramie

0

Grupa artystów z Petersburga i Słupska wykona kolejny miejski mural. Tym razem powstanie on w bramie łączącej ulice Generała Józefa Bema i Nowobramską.

Słupsk miastem murali. Śmiało można pokusić się o to stwierdzenie, jeśli zliczy się te, które już są w mieście. Obecnie powstaje kolejny. Pojawi się w bramie łączącej ulice Generała Józefa Bema i Nowobramską. Tworzony jest przez uczniów oraz absolwentów Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku we współpracy z młodzieżą z Rosji, która przyjechała w ramach polsko-rosyjskiej wymiany grup młodzieżowych.

Malujemy wspólnie mural, który ma za zadanie przedstawić artystów, którzy ten mural tworzą – mówi Ewa Borowińska, absolwentka Liceum Plastycznego ZST w Słupsku. – Każdy dodaje cząstkę siebie do tego muralu.

Prace nad muralem rozpoczęły się dziś rano. Planowany czas zakończenia artystycznych działań przewidziany jest na piątkowe popołudnie. Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 7 września, o godzinie 15 przy ulicy Anny Łajming, pomiędzy Nową Bramą a Motor Pubem. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.