K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kieruj się na biznes

0

Słupski Inkubator Technologiczny organizuje program akceleracyjny „Wystartuj z nami – kieruj się na biznes”. Dedykowany jest on osobom z pomysłem na własną działalność, które w ramach oferowanych warsztatów będą miały możliwość nabycia umiejętności potrzebnych w biznesie.

Słupski Inkubator Technologiczny rozpoczyna III edycję programu akceleracyjnego pod nazwą „Wystartuj z nami – kieruj się na biznes”. Jest to cykl warsztatów, które pomogą zweryfikować pomysł na działalność gospodarczą oraz zaplanować i przyspieszyć jej rozwój. Skierowane są one do osób pełnoletnich, które dotąd nie prowadziły swojej firmy, ale docelowo chciałyby ją założyć. Nie bez znaczenia pozostaje także dziedzina gospodarki, w jakiej pomysł miałby być realizowany. Organizatorzy będą zwracać uwagę na branże technologiczne i kreatywne.

Będzie to cykl warsztatów, dziesięciu spotkań ze specjalistami, przedsiębiorcami, którzy prowadzą własne biznesy, ale również którzy chcą dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i wspierać nowe pomysły i startupy. Tematyka będzie dotyczyła modeli biznesowych, czyli tego, jak wybrać dla siebie odpowiedni, skalowalny model biznesowy, jaką na początku formę prawną nadać swojej działalności. Zaplanowane są też warsztaty z zakresu skutecznej sprzedaży, marketingu, czyli tego, jak budować swoje kanały dystrybucji – mówi Agnieszka Górecka ze Słupskiego Inkubatora Technologicznego.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy będą musieli przedstawić swoje projekty. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.

Docelowo, po zakończeniu warsztatów, odbędzie końcowa prezentacja i najlepszy pomysł na biznes – po formalnym założeniu działalności – będzie mógł ulokować swój biznes w naszym Inkubatorze na okres sześciu miesięcy bez opłat – mówi Agnieszka Górecka. – Oczywiście po tym czasie będzie możliwość przedłużenia umowy najmu już na warunkach dla startupów.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w warsztatach mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową słupskiego Inkubatora.

Są wszelkie informacje na temat tego programu, jest regulamin uczestnictwa – i od tego należałoby zacząć, i jest również formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić. Jest tam miejsce na opis pomysłu biznesowego, a także uzasadnienie, dlaczego dana osoba chciałaby wziąć udział w programie i czego od nas oczekuje. Formularze można zgłaszać do 15 października – informuje Agnieszka Górecka.

Warsztaty rozpoczną się w ostatnim tygodniu października. Ich zakończenie i tym samym wyłonienie zwycięzcy nastąpi do końca grudnia. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.