K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Warsztaty medyczne

0

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku odbyła się konferencja pod nazwą „Powikłania i dylematy w chirurgii gruczołu piersiowego”. Specjaliści omawiali najważniejsze zagadnienia związane z wysokospecjalistycznymi zabiegami operacyjnymi.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku odbywają się warsztaty onkoplastyczne związane z powikłaniami, które występują po operacjach korekt piersi. Podczas szkolenia zoperowanych będzie pięć pacjentek z deformacją piersi.

Warsztaty są po to, abyśmy czerpali z wiedzy i doświadczenia naszych mistrzów, ale również po to, byśmy dzielili się tą wiedzą z ludźmi z całej Polski – mówi ordynator Cezary Kaczmarkiewicz.

Około 90 procent pacjentek, które trafiają do słupskiego szpitala, przyjeżdża spoza województwa. Wiele z nich to pacjentki z ciężkimi obciążeniami i powikłaniami pooperacyjnymi.

Są to pacjentki po zabiegach różnej maści z zakresu chirurgii piersi, pacjentki, które z różnych przyczyn uległy niestety powikłaniom – mówi chirurg Daniel Maliszewski – a my dzisiaj staramy się poprawić, naprawić ten stan, zadbać o komfort dla pacjentek – bo tak naprawdę one są tutaj najważniejsze. Co istotne – tutaj jest już pewna platforma edukacyjna, przyjeżdżają ludzie, którzy chirurgią piersi zajmują się w całej Polsce, nasi przyjaciele, z którymi współpracujemy, wspólnie rozwiązujemy problemy. Jest tu przede wszystkim dyskusja, i to jest najfajniejsze.

Warsztaty medyczne będą odbywać się jeszcze dziś i jutro. Ponadto oprócz pięciu wspomnianych już operacji kobiet przeprowadzone zostaną także analizy i pomiar przedoperacyjny na dziesięciu leczonych wcześniej operacyjnie pacjentkach. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.