K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budżet obywatelski 2020

0

Rusza głosowanie na zadania zgłoszone do przyszłorocznej edycji Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Rozpocznie się ono 13 września i potrwa do 3 października. Na głosy mieszkańców czekają zadania infrastrukturalne oraz społeczne.

Rusza głosowanie na zadania zgłoszone do przyszłorocznej edycji Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. Dla każdego mieszkańca jest to idealna okazja, aby w realny sposób przyczynić się do rozwoju i zmiany wyglądu miasta. Suma przeznaczona na zadania budżetu to 3 miliony złotych. Łącznie zostało zgłoszonych 41 zdań w 4 kategoriach.

Cztery zadania infrastrukturalne ogólnomiejskie, pięć zadań infrastrukturalnych dedykowanych szkołom, dziewięć zadań infrastrukturalnych lokalnych oraz dwadzieścia trzy zadania społeczne – to pula zgłoszonych do głosowania projektów, o czym poinformowała wiceprezydent miasta Marta Makuch.

W tym roku każdy głosujący ma do dyspozycji 6 głosów. Trzy z nich może oddać na zadania infrastrukturalne: ogólnomiejskie, lokalne oraz dedykowane szkołom. Pozostałe 3 głosy będzie można wykorzystać na wybrane zadania społeczne. Oddać je będzie można drogą elektroniczną poprzez stronę www.slupsk.wybiera.pl lub papierowo w jednym z 12 punktów do głosowania.

Przypomnę, że w okręgu pierwszym jest to Miejska Biblioteka Publiczna, Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ulicy Szczecińskiej, Słupski Ośrodek Kultury przy Braci Gierymskich. W drugim okręgu – filie nr 3 i 5 MBP oraz Park Wodny Trzy Fale. W okręgu trzecim – Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ulicy Niedziałkowskiego, Urząd Miejski w Słupsku – biuro interesantów, pokój nr 8, a także główna siedziba MBP przy ulicy Grodzkiej. Natomiast w czwartym okręgu – MDK przy ulicy Szarych Szeregów oraz filie nr 7 i 11 MBP – mówi wiceprezydent Marta Makuch.

Głosować może każdy, bez względu na wiek. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, to bycie mieszkańcem Słupska. Głosowanie rozpocznie się 13 września i potrwa do 3 października. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.