K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szczecińska bez chodników

0

Już niedługo ruszy przebudowa odcinka łączącego ulice Tuwima i Szczecińską. Miasto za kilka dni powinno podpisać umowę na realizację projektu, który niestety nie obejmie chodników.

W tym tygodniu miasto podpisze umowę na przebudowę odcinka ulicy Tuwima, który bezpośrednio stanowi połączenie z ulicą Szczecińską. Do dopięcia formalności brakuje zabezpieczeń i wadiów. Remont będzie prowadzony pomiędzy skrzyżowaniami Tuwima i Kołłątaja oraz Szczecińskiej i Sobieskiego. Do ustalenia została jeszcze kwestia organizacji ruchu podczas przebudowy drogi.

Najprawdopodobniej cała Szczecińska zostanie zamknięta – mówi Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej – będą mogły przejechać tylko autobusy – ze względu na wozokilometry, inaczej byłby to bardzo duży koszt. Aby szybko i sprawnie wykonać Szczecińską, kierowcy muszą się nastawić, że będą musiały być zamknięte wszystkie cztery pasy ruchu. Tak więc trzeba będzie korzystać z objazdów. Postaramy się wywiesić informacje w formie tablic, żeby wszystko to działało jak najbardziej płynnie, wiadomo, pierwszego i drugiego dnia będzie zamieszanie.

Przez pewien czas kierowcy jeżdżący po Słupsku będą musieli przyzwyczaić się do utrudnień i korzystać z objazdów. Jedynie autobusy zostaną puszczone po staremu.

Komunikację zbiorową mimo wszystko chcemy puścić ulicą Szczecińską, ponieważ jest to wygodniejsze dla mieszkańców. Nie zwiększa to naszych dodatkowych opłat, jeśli chodzi o wozokilometry. Wobec tego prawdopodobnie będziemy najpierw zamykać dwa środkowe pasy, po to, żeby puścić na zewnątrz komunikację zbiorową, następnie po zrobieniu tych pasów będzie na odwrót, tak aby środkiem autobusy mogły już poruszać się po nowej masie bitumicznej, a my w tym czasie byśmy mogli zająć się częściami zewnętrznymi – mówi Marek Goliński, wiceprezydent Słupska.

Zakres robót przewiduje frezowanie nawierzchni i położenie nowego dywanika asfaltowego. Wymienione zostaną też krawężniki, wyregulowane studzienki kanalizacyjne i wpusty deszczowe. Prace nie obejmą jednak ciągów pieszych.

Przy okazji ulicy Szczecińskiej wpływały również wnioski, abyśmy na tym odcinku od razu zrealizowali chodniki i ścieżki rowerowe, natomiast nie jest to zakres tego projektu. Ale w Słupsku systematycznie zwiększamy środki na tzw. fundusz chodnikowy i w ramach modernizacji chodników będziemy chcieli te chodniki i ścieżki rowerowe wykonać w dalszych terminach – mówi Marek Goliński.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli urzędników, to remont powinien rozpocząć się za dwa tygodnie. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Strabag. Koszt przebudowy wynosi około 1,5 miliona złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.